sanalbasin.com üyesidir

ÇORUH EDAŞ VE ARAKLI BELEDİYESİ’NDEN YATIRIM İŞ BİRLİĞİ

Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. (Çoruh EDAŞ) Artvin, Giresun, Gümüşhane, Rize, Trabzon illerinde toplam 61 ilçede 1.5 milyon aboneye kesintisiz, kaliteli enerji arzı ve yüksek kalitede dağıtım hizmeti vermek üzere yatırımlarına aralıksız devam ediyor. Kesintisiz elektrik dağıtım hizmeti sunma anlayışı ile çalışan Çoruh EDAŞ, Araklı Belediyesi iş birliğiyle son bir yılda Araklı ilçesine 23,8 Milyon TL yatırım gerçekleştirdi.

ÇORUH EDAŞ VE ARAKLI BELEDİYESİ’NDEN YATIRIM İŞ BİRLİĞİ


Çoruh EDAŞ, Trabzon'un Araklı ilçesinde gerçekleştirdiği yatırımlar ile bölgede kesintisiz enerji odaklı çalışmalarını sürdürüyor. Araklı Belediyesi ile yapılan yatırım iş birliği kapsamında şehir şebekesi alçak gerilim, orta gerilim, aydınlatma elektrik dağıtım şebekesi tesis çalışmaları tamamlandı. Aynı zamanda Araklı merkez sınırlarında artan enerji taleplerini karşılamak amacıyla bir adet monoblok trafo merkezi yapılırken havai hatlar da yeraltı kablolu olarak tesis edildi.

Kesintisiz olarak yatırımlarına ve çalışmalarına devam eden Çoruh EDAŞ ilçe merkezine ilerleyen dönemlerde oluşabilecek yapılaşmalara yönelik kapasite artışları sağlarken, yeni ring şebeke tesisi ile olası kesintilere karşı alternatif kaynaklar oluşturdu. 

Alaattin Arda Gündoğdu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.