sanalbasin.com üyesidir

Çoruh Edaş'tan Açıklama: Artvin Borçka'daki Heyelana Müdahale Edildi

Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş.'den Artvin Borçka İlçesine Bağlı Esentepe Mahallesi İbrikli Köyü'nde gerçekleşen heyelan ile ilgili bilgilendirme yayınlandı.

Çoruh Edaş'tan Açıklama: Artvin Borçka'daki Heyelana Müdahale Edildi

ÇORUH EDAŞ HİZMETTE HIZ KESMİYOR

Kesintisiz enerji parolasıyla çalışmalarını ve yatırımlarını aralıksız sürdüren Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş., Artvin İli Borçka İlçesine bağlı Esentepe Mahallesi İbrikli Köyü’nde, alçak gerilim hattında meydana gelen heyelan sonucunda hasar gören elektrik direklerini hızlı müdahale ile onardı…Çoruh EDAŞ, koronavirüsle topyekun mücadele edilen bugünlerde, hizmet bölgesi içerisindeki ulaşılması en zor noktalara ve ihtiyaç dâhilinde öncelikli bölgelere yönelik çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

İhtiyaç kapsamına göre belirlenen noktalarda uzman ekibiyle çalışmalarını aralıksız sürdüren Çoruh EDAŞ, kesintisiz hizmet götürme hedefiyle Artvin İli Borçka İlçesi’ne bağlı Esentepe Mahallesi İbrikli Köyü’nde 8 aboneye giden alçak gerilim şebekesi güzergahında meydana gelen heyelan sonucu zarar gören elektrik direklerini onardı. Heyelan sonucunda kullanılamaz hale gelen 20 direk Çoruh EDAŞ’ın hızlı müdahalesi ile onarılarak koronavirüs nedeniyle evlerinden çıkmayan tüketicilere çok kısa bir süre içerisinde yeniden elektrik sağlanmış oldu. Gerçekleştirilen yatırımlarla elektrik kesintilerini ve teknik kayıpları azaltmayı hedefleyen Çoruh EDAŞ, şebeke iyileştirme ve aydınlatma çalışmalarına 2020 yılında da ara vermeden devam edeceğini açıkladı.

Çoruh EDAŞ Kurumsal İletişim Yönetmenliği

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2020, 16:32

Besim Sami Emiroğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER