sanalbasin.com üyesidir

CHP'li Odabaşıoğlu Tahliye Oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçe gösterilerek tutuklanan CHP Denizli İl Gençlik Kolları Başkanı Tugay Odabaşıoğlu, tahliye oldu.

CHP'li Odabaşıoğlu Tahliye Oldu

28 Eylül günü tutuklanan ve toplam 13 gün Denizli D Tipi cezaevinde tutuklu kalan CHP Denizli İl Gençlik Kolları Başkanı Tugay Odabaşıoğlu, bugün Denizli 2. Sulh Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısında çıktı. Gerçekleşen duruşma sonrasında Odabaşıoğlu için tahliye kararı verildi.

Tahliyeyi Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Üyesi ve Genel Başkan Başdanışmanı Deniz Demir sosyal medya hesabından duyurdu. Demir paylaşımında, '12 günlük tutukluluk nihayet son buldu. Denizli İl Gençlik Kolları Başkanımız Tugay Odabaşıoğlu tahliye edildi. Geçmiş olsun, aramıza hoşgeldin Tugay Başkan' dedi.

Odabaşıoğlu'nun, Merkezefendi İlçe Danışma Kurulu’nda yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hakaret ettiği öne sürülmüştü.

Odabaşıoğlu’nun ilçe danışma kurulunda, “Bazı belediye başkanlarımızın odalarında Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafı var. Gençlik kollarının çalışmalarını bölmeye çalışan var. Biz onların ellerini kollarını kırmasını biliriz”cümlelerini kullandığı iddia edilmişti. Tugay Odabaşıoğlu söz konusu iddiaları yalanlamış ve “Bugün hakkımda yapılan gazete haberlerindeki cümleler bana ait değil, tüm haberler asılsız, yalan ve iftiradır. Başka bir konu ve başka bir kişinin videosuyla yapılan bir haber tüm basın kuruluşlarına iletilmiş ve hakkımda karalama kampanyası yapılmakta, küfür ve tehditler almaktayım. Hepsinin açıklaması ve suç duyurusunu yarın kamuoyuna açıklayacağım”demişti.

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2021, 00:56

Alaattin Arda Gündoğdu


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER