sanalbasin.com üyesidir

CHP Trabzon’dan YKS Sınavına Tepki! Hakkı Gasp Edilen Bir Nesil…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Pazartesi yapılan kabine toplantısı sonrasında YKS tarihinin 27 - 28 Haziran olarak açıklanmasına CHP Trabzon Gençlik Kolları Başkanı Oğulcan Çavuşoğlu tepki gösterdi.

CHP Trabzon’dan YKS Sınavına Tepki! Hakkı Gasp Edilen Bir Nesil…

Tarihin öne çekilmesi sonrasında birçok öğrenci ile vatandaşın tepki gösterdiğini ifade eden Çavuşoğlu, “Sosyal medyada sesini duyurmak için günlerdir mücadele eden kardeşlerimizin tepkileri çığ gibi büyümeye devam ediyor. Her ne kadar seslerini duyurmak için çaba gösterseler de ne yazık ki bu çaba göz ardı edilerek yitip gidiyor.

Çok değil, yakın bir geçmişe dönüp baktığımızda geleceğin teminatı olan gençlerin ek puanlarının ellerinden alındığına, var mıdır yok mudur diye düşünmeden sınav paralarına yapılan ciddi zamlara ve birazcık daha geçmiş dönemleri irdelediğimizdeyse cemaat-iktidar bağlılığının hatsafada olduğu günlerde sınav sorularının çalınıp belirli bir kitleyle paylaşılıp bir eğitim faciasının yaşandığına şahit oluyoruz” dedi.

Çavuşoğlu, sözlerine şu şekilde devam etti: “Nedir bu gençlerden istediğiniz? ÖSYM’den “Emeğiniz emanetimizdir.” sözünü alarak çıktıkları bu yolda, emanetlerine gösterilen değersizlik karşısında elbette ki verilen tepkinin haklılığı tartışılmaz. Ülkenin aydınlık yarınlarının teminatı olan biz gençlerin, eğitim hayatından daha kıymetli olabilecek hiçbir dış etken bulunmamaktadır. Üstelik hakkı gasp edilen bu nesil, aynı zamanda ülkenin yarınlarını çizecek kalemi elinde tutan nesildir ve bu gençlik asla göz aradı edilemez.

Bu etkenleri göz önünde bulundurarak ; sınava girecek kardeşlerimizin önlerine koyulan taşlara rağmen yolun sonunda aydınlığı bulmasını diliyoruz. Unutulmamalıdır ki, bu nesil: Ulu Önder Atatürk’ün “Bütün ümidim gençliktedir “deyişine konuk olan nesildir.

Bugünün gençlerinin, ülkesinin yarınlarını oluşturacağının bilincinde olarak, her birine başarı temennilerimizi sunuyor ve bizlerin çizeceği yarınlara olan güvenimizi bir kez daha belirtiyoruz”

oğulcan çavuşoğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER