sanalbasin.com üyesidir

CHP'li Öztunç: Erdoğan'a Sitem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın muhalefet için kullandığı "Millet açsa onları da siz doyuruverin” sözlerine, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, "128 milyar doları buharlaştır, Demirören’e 750 milyon doları kaptır, sonradan milleti siz doyurun de" dedi.

CHP'li Öztunç: Erdoğan'a Sitem

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın muhalefet için kullandığı "Millet açsa onları da siz doyuruverin” sözlerine, "128 milyar doları buharlaştır, Demirören’e 750 milyon doları kaptır, sonradan milleti siz doyurun de. Yapacağız. Zaten CHP’li belediyeler bunu yapıyorlar. Şu pandemi döneminde CHP’li belediyeler olmasaydı daha büyük sıkıntılar olur, iyi ki CHP’li belediyeler var. Ama tüm Türkiye’yi, CHP’li belediyelerin olduğu yerler gibi yaşanır hale getirmek boynumuzun borcu" karşılığını verdi.

CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, CHP Zonguldak milletvekilleri Deniz Yavuzyılmaz ve Ünal Demirtaş ile birlikte Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde yapılmak istenen cüruf tesisine karşı mücadele eden yurttaşları ziyaret ettiler. 

Öztunç, CHP Alaplı İlçe Başkanlığı'nda gündeme ilişkin açıklama da yaptı. Alaplı ve Ereğli ilçelerindeki cüruf tesislerini inceleyerek değerlendirme yaptıklarını söyleyen CHP’li Öztunç, “Hem yurttaşlarımızla bir araya geleceğiz hem de 417 yaşındaki meşhur ağacımızı göreceğiz. Bu vesileyle de tüm Türkiye’ye ağaçları, ormanları koruyalım mesajı vereceğiz” dedi.

'İnsanlar kuru soğana, kuru ekmeğe muhtaç, saraydaki beyefendinin keyfi yerinde'

Türkiye’nin sıkıntılı bir süreçten geldiğini belirten Öztunç, “Ekonomi berbat durumda, esnaf perişan durumda, çiftçi, işçi kan ağlıyor, emekli geçinemiyor, insanlar evine 100 gram kıymayı alacak durumda değil. İnsanlar, kuru soğana, kuru ekmeğe muhtaç olacak duruma geldiler ama saraydaki beyefendinin keyfi yerinde. Bir de dalga geçiyor milletle” dedi.

'Ejder meyveleri, efuliler, şunlar bunlar... Zevk-i seda, vur patlasın, çal oynasın'

Öztunç, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda muhalefet için kullandığı 'Millet açsa onları da siz doyuruverin' sözlerini eleştirdi.

Öztunç, “Bu nasıl bir anlayıştır, nasıl bir kafadır, bu nasıl bir mantıktır. Bir cumhurbaşkanı bu sözleri nasıl söyler? Millet aç Cumhurbaşkanı aç, senin gibi keyif içinde değil. Meclis’te çıktı, o konuşmayı yaptı, arkasından bindi lüks makam aracına, 1150 odalı sarayına gitti, ejder meyveleri, efuliler, şunlar bunlar… Zevk-i sefa. Vur patlasın, çal oynasın. Millet ne yapacak? Kuru soğana, kuru ekmeğe muhtaç olacak. Hiç umurunda değil Tayyip Erdoğan’ın” diyerek tepki gösterdi.

'Bir yüzükle geldim diyordun; şimdi maşallah, gemiler, hanlar, hamamlar, saraylar, milletin parası bu'

Hz. Muhammed’in, 'Komşusu açken tok yatan bizden değildir' hadisine atıf yapan CHP’li Öztunç, “Hâlâ o anlayışta değil misin Tayyip Erdoğan? Gücü, parayı, iktidarı buldun, unuttun mu, komşunun aç yatarken, kendisinin tok yatmayacağını? Ne çabuk unuttun? Biz yüzükle geldim diyordun, şimdi Maşallah, gemiler, gemicikler, hanlar, hamamlar, saraylar… Milletin parası bu” dedi.

'128 milyar doları buharlaştırır, Demirören'e 750 milyon doları kaptır, milleti siz doyurun de, yapacağız'

Merkez Bankası’nın rezervindeki 128 milyar doların buharlaştığını söyleyen Öztunç, şöyle konuştu:

“Demirören’e 750 milyon doları kaptır, sonradan ‘milleti siz doyurun’ de. Yapacağız. Zaten CHP’li belediyeler bunu yapıyorlar. Şu pandemi döneminde CHP’li belediyeler olmasaydı daha büyük sıkıntılar olur, iyi ki CHP’li belediyeler var. Ama tüm Türkiye’yi, CHP’li belediyelerin olduğu yerler gibi yaşanır hale getirmek boynumuzun borcu. Bunun için de diyoruz ki ‘kalk o koltuktan, bırak bu görevi.’ Madem siz doyurun diyorsun kalk koltuktan, getir sandığı bu millet sana gereken cevabı versin, CHP’nin, Millet İttifakı’nın iktidarı gelsin, ondan sonra ne yaparsan yap. Biz hazırız, iktidara geliyoruz, Millet İttifakı olarak iktidara geleceğiz ve İstanbul’u aldıktan sonra nasıl daha güzel bir kent haline getirmeye başladıysak, Ankara’yı, Adana’yı, Mersin’i… Türkiye’yi de öyle güzelleştireceğiz. Hiçbir çocuğun yatağa aç girmemesi için mücadele edeceğiz. Bizim görevimiz bu, bunu yapacağız”

Alaattin Arda Gündoğdu


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER