sanalbasin.com üyesidir

CHP'li Öztrak'tan Simit Zammı Tepkisi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, iktidara Ankara'daki simit zammı üstünden tepki göstererek, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yıllar önceki sözlerini hatırlattı.

CHP'li Öztrak'tan Simit Zammı Tepkisi

Ankara Pideciler Simitçiler ve Çörekçiler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Savaş Delibaş, başkentte 2 liradan satılan simidin fiyatının, yarından itibaren 2,50 lira olacağını duyurdu. 

Bunun üzerine CHP Sözcüsü Faik Öztrak, sosyal medya hesabı üzerinden Ankara'da simide yapılan zamla ilgili iktidarı eleştiren bir paylaşımda bulundu. Öztrak ayrıca paylaşımında, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yıllar önce hükümeti zam konusunda eleştirdiği sözünü hatırlattı.  

"5 kişilik ailenin çay ve simit masrafı 2250 tl’ye çıktı"

Öztrak, Twitter'dan zamla ilgili şu paylaşımı yaptı: 
"Erdoğan Şahsım Hükümetinin işbaşına geldiği 10 Temmuz 2018’de Ankara’da simidin fiyatı 1,25 TL idi. Şimdi 2,5 TL. 5 kişilik ailenin çay ve simit masrafı 3 yılda 1125 TL’den 2250 TL’ye çıktı. “Bu zalim yönetim, Bu Aziz millete bir bardak çayla, Bir simidi bile layık görmüyor.”

Erdoğan ne demişti?
AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Refah Partisi saflarındayken 1993 yılındaki konuşmasında meşhur çay + simit / asgari ücret hesabı yapıp, dönemin hükümetini sert biçimde eleştirerek, kendisini dinleyen kalabalığa şöyle seslenmişti:

"Değerli kardeşlerim bakın, Çay 1.000 + simit 1.500 TL, eşittir, toplam 2 bin 500 TL. 5 kişilik bir aile günde 3 öğün çay-simit yerse: 2.500 x 5 = 12.500 TL. Onu da 3 öğünle ile çarpın etti mi 37.500 TL. Bir ayda ne eder, 1.125.000 TL. Asgari ücret ne kadar 910 bin lira. Bu zalim yönetim, bu aziz millete bir bardak çayla bir simidi bile layık görmüyor. Bunların peşinden nasıl gideceksiniz?”

Alaattin Arda Gündoğdu


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER