sanalbasin.com üyesidir

CHP'li Biber, ekonomide yaşanan sorunlara dikkat çekti

CHP'li Biber, ekonomide yaşanan sorunlara dikkat çekti


PARAMIZ DEĞERSİZLEŞTİ

CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, Türkiye'de uzun zamandır yaşanan ekonomik krize karşı önlem almayan iktidarın yanlış ekonomi politikaları nedeniyle Türk parasının değerkaybettiğini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Artvin İl Başkanı Ahmet Biber,, ekonomide yaşanan sorunlara işaret ederek, vatandaşın alım gücünün her geçen gün düştüğüne dikkat çekti.
Bugün yaşanan derin krizin sinyallerinin çok uzun zamandır hissedildiğini dile getiren Başkan Biber, krize karşı önlem almayan iktidarın yanlış ekonomi politikaları nedeniyle krizin her geçen gün derinleştiğini belirterek, şunları söyledi: "Yükselen döviz karşısında Türk Lirası değersizleşti. Artan döviz nedeniyle, iğneden ipliğe zam üstüne zam geldi. Maaşlara yapılan zamlar daha yurttaşımızın eline geçmeden eridi. Vatandaşın alım gücü düşerken, eşitsizlikte arttı. Bir tarafta hızla zenginleşen küçük bir zümre yaratılırken, vatandaş çarşı pazardan eli boş dönüyor. Milli gelirin, kişiler, bölgeler ve üretim faktörleri arasında dengeli dağılımı sağlanarak adil bir ekonomik yapı kurulmalıdır. Cumhuriyet Halk Partisinin temel hedefi; ekonomik düzende güçlünün değil hukukun üstünlüğünü savunmaktır" dedi.

Alaattin Arda Gündoğdu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER