sanalbasin.com üyesidir

Çetin Doğan Ve Çevik Bir Cezaevinde

28 Şubat davasında müebbet hapis cezası alan 14 sanık hakkında yakalama kararı vermesi üzerine, dönemin Genelkurmay Harekat Başkanı emekli Orgeneral Çetin Doğan, Bodrum Adliyesi'ne gitti. Adliyedeki işlemlerinin ardından Muğla Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na gönderildi. Çevik Bir de Milas'ta gözaltına alındı. Bir'de savcıya ifade verdiği ifade sonrası Muğla Cezaevi'ne gönderildi.

Çetin Doğan Ve Çevik Bir Cezaevinde

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 28 Şubat davasında cezası kesinleşen emekli generaller Çevik Bir ile Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 14 kişi hakkında yakalama kararı verdi. Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nce, 28 Şubat davasında 14 sanık hakkındaki hükmün kesinleşme kararının infaz savcılığına gönderilmesinin ardından, savcılık sanıklar hakkında yakalama kararı çıkardı.

Sanıklar arasında yer alan dönemin Genelkurmay Harekat Başkanı emekli Orgeneral Çetin Doğan, Bodrum Çırkan Mahallesi'ndeki evinden 3 koruması eşliğinde özel otomobiliyle saat 15.30'da ayrılarak Bodrum Adliyesi'ne gitti. 

3dede0748cea7b13d652cf8000b44837.jpg

Çetin Doğan: Her şey ortada 

Doğan, adliyeye girişinde yaptığı kısa açıklamada, "Sözün bittiği yerdeyiz. Her şey ortada. Elbette bunun bir sonu gelecek. Türk adaleti için yüz karası bir şey" dedi. 

a27f3de3061b8eaaec58432197d366e7-1.jpg

Doğan, adliyedeki işlemlerinin ardından polis eşliğinde, Bodrum Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi. Doğan, Muğla Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na teslim edilmek üzere polis nezaretinde hastaneden ayrıldı.

Çevik Bir, Milas Adliyesi'nde 

Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nin 28 Şubat davasında müebbet hapis cezası alan ve haklarında yakalama kararı bulunan 14 sanıktan biri olan dönemin Genelkurmay 2'nci Başkanı Emekli Orgeneral  Çevik Bir, bugün saat 15.30 sıralarında, Bodrum'un Dirmil Mahallesi, Cennetköy Sitesi'ndeki villasından korumaları ile ayrıldı.

İstanbul'a gitmek üzere yola çıktığı öğrenilen Çevik Bir'in, otomobili, 17.30 sıralarında Milas ilçe merkezinde ana yolda polis tarafından durduruldu.

Bir, Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. İşlemlerinin ardından Milas Adliyesi'ne sevk edilen Bir, burada savcıya ifade verdiği ifade sonrası Muğla Cezaevi'ne gönderildi.

Ne olmuştu?

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 28 Şubat davasında cezası kesinleşen emekli generaller Çevik Bir ile Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 14 kişi hakkında yakalama kararı vermişti.

Rütbeleri sökülecek 

Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi, 28 Şubat davasında cezası kesinleşen emekli generallerin rütbelerinin sökülmesi talebiyle Genelkurmay Başkanlığı ve Milli Savunma Bakanlığına yazı gönderdi.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2021, 23:21

Alaattin Arda Gündoğdu


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER