sanalbasin.com üyesidir

Büyükşehir Karla Mücadelede 7/24 Çalışıyor

Trabzon'da yüksek kesimlerde yoğun kar yağışı.

Büyükşehir Karla Mücadelede 7/24 Çalışıyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Trabzon’un yüksek kesimlerinde etkisini gösteren kar yağışının ardından karla mücadele çalışmalarına başladı. Meteorolojiden alınan bilgiler doğrultusunda teyakkuzda olan ekipler, kar yağışının başlamasıyla birlikte kapanan 57 mahalle yolunda kar küreme ve tuzlama çalışması yürüterek ulaşımın açık kalmasını sağlıyor.
 
Trabzon’da hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte kar yağışı, Araklı, Arsin, Çaykara, Hayrat, Köprübaşı, Maçka, Sürmene, Şalpazarı ve Tonya ilçelerinin yüksek rakımlı bölgelerinde etkisini gösterdi. Aralıklarla devam eden kar yağışı öncesinde meteorolojiden alınan bilgiler doğrultusunda tüm ekiplerini teyakkuz halinde bulunduran Trabzon Büyükşehir Belediyesi
Yol Yapım ve Onarım Daire Başkanlığı, kar yağışının başlamasıyla birlikte harekete geçerek kar küreme ve tuzlama çalışmalarını başlattı. Ekipler, 57 mahalle yolunun kapandığı ilçelerde günlük yaşamın aksamaması ve yolların açık kalması için yoğun gayret gösteriyor.
 
Ekiplerimize Kolaylıklar Diliyorum
Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, karla mücadele ekiplerinin mesai mefhumu gözetmeksizin görev başında olduğu belirtilirken, yolların açık kalması için kar küreme ve tuzlama çalışmalarına aralıksız devam edileceği ifade edildi. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ise vatandaşların kar yağışı dolayısıyla sorun yaşamaması adına tüm ekiplerin teyakkuzda olduğunu dile getirerek, "Sahada çalışan ve yolların açık kalması için üstün çaba sarf eden tüm Büyükşehir ve TİSKİ çalışanlarımıza kolaylıklar diliyorum" ifadelerini kullandı.
 
Tüm Önlemler Alındı
Öte yandan Trabzon Büyükşehir Belediyesi, merkezde beklenen kar yağışı nedeniyle de tüm önlemlerini aldı. Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi ekiplerinin, vatandaşların kar yağışından etkilenmemesi adına kent merkezinde 7 gün 24 saat kar ve buzla mücadele çalışması gerçekleştireceği bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2021, 18:39

Ayşe Nur Seymen

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER