Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanı Mustafa Varank Trabzon’da

Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanı Mustafa Varank, Cazibe Merkezleri ve Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı imza törenine katılmak üzere Trabzon’a geldi.

Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanı Mustafa Varank Trabzon’da

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Trabzon’a gelen Bakan Varank’tan Değirmendere’deki Büyük Sanayi Sitesi’nin daha uygun bir alana aşınması konusunda destek istedi.

Mustafa Varank’a, Büyük Sanayi Sitesi’nin bulunduğu alandan başka bir alana taşınması konusunda bütün sivil toplum örgütlerinin, kent paydaşlarının ve esnafın hem fikir olduğunu ifade eden Başkan Genç, “Şehrimizin doğu girişinde yer alan Büyük Sanayi Sitesi hoş bir görüntü oluşturmuyor. Trabzon Uluslararası Havalimanı’na gelen turistler ve ziyaretçiler ilk olarak Karadeniz Teknik Üniversitesi, Pelitli Mahallesi, Forum AVM ve EYOF Parkı gibi güzel eserlerle karşılaşıyorlar. Ama Değirmendere’yi geçtikten sonra eski çimento binasının da yer aldığı alanda miadını doldurmuş, son derece deforme olmuş Büyük Sanayi Sitesi ile karşılaşıyorlar. Tabiri caizse sahil aksındaki güzel görüntüyü sekteye uğrayan eski püskü yapılar topluluğu ile karşılaşmak şehrimizle ilgili hoş olmayan algılara neden oluyor. Trabzon’un merkezi konumundaki bir alanda hala daha böyle bir yapının olması şehir planlaması açısından da kabul edilebilir bir durum değil…” ifadelerini kullandı

DOĞU KARADENİZ HABER AJANSI

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2020, 15:20

Ali Baki Adaş

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER