sanalbasin.com üyesidir

BBP Kadın Kolları Başkanı Erdoğan'ı Eleştirince Ters Kelepçeyle GözaltınaAalındı

Katıldığı yerel televizyon programında Erdoğan'ı eleştiren Büyük Birlik Partisi Kadın Kolları İl Başkanı Fatma Yümlü, iş yerinde zor kullanılarak ters kelepçe ile göz altına alındığını ve daha sonra serbest bırakıldığı söyledi.

BBP Kadın Kolları Başkanı Erdoğan'ı Eleştirince Ters Kelepçeyle GözaltınaAalındı

Moda Tv’de Çarşamba günleri yayınlanan “Ahmet’le Memleket Meselesi” isimli programa konuk olan Büyük Birlik Partisi Ordu Kadın Kolları Başkanı Fatma Yümlü hükümet aleyhine yaptığı ifadelerden dolayı gündeme gelmişti. 

İddialara göre Ordu ’da bulunan iş yerinde gelen polisler iş yerinde maske kullanmadığını ve temaslı olduklarını iddia ederek Yümlü’yü göz altına almak istedi. Fatma Yümlü, göz altına almalarının usulsüz ve yasaya aykırı olduğunu ifade etmesi üzerine polisler tarafından zor kullanmak suretiyle ters kelepçe takılarak karakola götürüldü. 

Karakolda ifadesi dahi alınmayan Başkan Yümlü serbest bırakıldı.  

Olayla ilgili Fatma Yümlü şu ifadeleri kullandı; “İş yerinde müşteriler varken polisler gelerek benden kaba ve saygısız üsluble kimlik  istediler , kimliğini neden istediklerini sorduğumda yine aynı tonla temaslısın sen dediğimizi yap şeklinde konuşunca esnaf olduğumu ve benimle bu şekilde konuşmamaları gerektiğini söylemem üzerine polis memuru diğer polislere sert bir üslube kelepçe takın diyerek cebir kullandılar ve ters kelepçe takarak göz altına aldılar” dedi. İş yerine gelerek,zor kullanmak suretiyle müşterilerinin ve diğer esnafların gözleri önünde polis aracının kafesli kısmında göz altına alındığını iddia eden Yümlü, Polislerden şikayetçi olacağını sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2021, 22:10

Kürşat Emiroğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER