sanalbasin.com üyesidir

Başkan Demirtaş'tan Bayram Mesajı

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında tüm Türk İslam aleminin mübarek Ramazan Bayramını tebrik etti.

Başkan Demirtaş'tan Bayram Mesajı

Başkan Demirtaş mesajında, Bir yaşam kültürü olan; birlik, beraberlik ve dayanışma duygularının en yoğun şekilde hissedildiği Ramazan ayını geride bıraktık. Toplumumuzda çok özel ve anlamlı bir yere sahip, milletimizin manevi değerlerinin ve tarihten gelen sosyal yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel yaşandığı günlerinden olan Ramazan Bayramına ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Tutulan oruçlar, açılan eller ve dua eden dillerle Yüce Allah'ın rızasını kazanmaya çalıştığımız günlerin arkasından bayramı yaşamaktayız. Bayram; paylaşmanın, dayanışmanın, hatırlamanın ve gönüllere girmenin eşsiz bir fırsatıdır. Dostluğun, yakınlığın, hal ve hatır sormanın manevi miladıdır. Pandemi gölgesinde geçireceğimiz bayram süresince büyüklerimizi ziyaret edemeyeceğiz. Bu bir ayrılık değil aksine birbirimize olan bağların daha da güçleneceği ertelenmiş kucaklaşmalar ve gecikmiş buluşmaların kardeşliğimiz daha da pekişeceği zamanlara vesile olacaktır" dedi.

"İslam coğrafyasında acı ve umutsuzluğu son bulsun"

Gazze'de Müslüman Filistin halkına karşı uygulanan vahşete de değinen Başkan Demirtaş, İsrail'in bölgede uyguladığı insanlık dışı muamelelerin bir an önce sona erdirmesini dileyerek Bayramın, bilhassa İslam coğrafyasında, acı ve umutsuzluk içinde, gözyaşları içinde yaşamak durumunda olan kardeş halkların yaralarına merhem olmasını Yüce Allah'tan temenni ediyorum. Bayramlar toplumsal barış için, sevgi, dostluk, kardeşlik, birlik ve beraberliğimiz için mükemmel bir vesile, eşsiz bir fırsattır. Bu vesile ile Filistin'de dökülen kanın ve gözyaşının bir daha yaşanmaması dileği ile Mübarek Ramazan Bayramının ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa barış, huzur ve refah getirmesini  temenni ediyorum." şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2021, 19:27

Alaattin Arda Gündoğdu


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER