sanalbasin.com üyesidir

BAŞKAN DEMİRTAŞ TÜM SAMSUNLULARI KİTAP FUARINA DAVET ETTİ

BAŞKAN DEMİRTAŞ TÜM SAMSUNLULARI KİTAP FUARINA DAVET ETTİ

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,Türkiye'nin değerli yazarları ve kitapseverlerini 3-12 Haziran 2022 tarihlerinde arasında Bulvar Yaşam ve Alışveriş Merkezi'nde düzenlenecek olan İlkadım Belediyesi "Kitap Fuarı'nda" buluşturacak. 36 yayın evinden 15 yazar,22 şairi ağırlayacak olan Kitap Fuarı'nın açılışı 3 Haziran Cuma Günü Saat:14.00'da gerçekleştirilecek.

İlkadım Belediyesi tarafından 3-12 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan kitap fuarı Bulvar AVM'de kapılarını ziyaretçilerine açacak. Sadece İlkadımlılar değil; Karadeniz bölgesindeki tüm kitapseverleri ağırlayacak olan kitap fuarında birbirinden değerli yerel yazarların katılımda salayacağı alanda çeşitli imza günü ve söyleşiler de gerçekleştirilecek.

"Okumak her şeyin temeli"

İlber Ortaylı başta olmak üzere Ömür Gedik,Sinan Yağmur,Serkan Karaismailoğlu,Nilgün Bodur,Pelin Batu,Haluk Çetin,Bilal Sami Gökdemir gibi sırasıyla okurları ile buluşacağı kitap fuarında daha çok kitap okuyup, kitabı sevdirmeye ve kitapseverleri daha çok kitap ve yazarlar ile buluşturmayı hedeflik diyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş," Okumanın yani dostumuz olan kitapların istikrarlı yol arkadaşlığının birçok faydası vardır. Bu bakımdan fuarımız bizim için çok anlamlı. Çünkü her şeyin temeli olan kitapların yer alacağı kitap fuarı kapsamında yazarlarla, entelektüellerle bir arada olacağız. Dolayısıyla katma değerimiz artacak. Çünkü kâinat oku emriyle yürüyor. Okumak her şeyin temeli. Kitap fuarına gelen düşünürlerle, yazarlarla ilçemizi daha da zenginleştireceğimiz programda söyleşiler de düzenlenecek davet beklemeksizin tüm Samsun halkını şehrimize yakışan bu organizasyonu görmeye davet ediyorum. Kitapları alıp rafımıza koymak değil, kafamıza, gönlümüze koymalı ve hayatımıza entegre etmeliyiz" dedi.

Alaattin Arda Gündoğdu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER