sanalbasin.com üyesidir

Barış Özcan'dan Hayatı Kolaylaştıran 18 Adet Uygulama

Barış Özcan’dan evden öğrenme ve çalışmayı kolaylaştıran 18 adet uygulama. Barış Özcan hayatını bu uygulamalar sayesinde daha kolay yaşadığını söylüyor.

Barış Özcan'dan Hayatı Kolaylaştıran 18 Adet Uygulama

Youtube fenomeni Barış Özcan’dan Evden Öğrenme ve Çalışmayı Kolaylaştıran 18 Uygulama tavsiyesi.

Barış Özcan’dan evden öğrenme ve çalışmayı kolaylaştıran 18 adet uygulama. Barış Özcan hayatını bu uygulamalar sayesinde daha kolay yaşadığını söylüyor.

barış özcan uygulamaları dogu karadeniz haber ajansi

1-Zoom

Uzaktan toplantı ve eğitim programı olan Zoom daha birkaç ay önce aylık total 10 milyon kullanıcısı varken izole günler başladıktan sonra bu sayı 200 milyon kişiye çıktı! Kullanıcılarına kısa süre ücretsiz servis yapan Zoom bir süre sonra premium profili öneriyor!

2-Whereby

Bu uygulama internet güvenliği ve mahremiyet gibi konularda Dünya’nın diğer başka bölgelerine göre biraz daha hassas olmaya duyarlı davranmaya çalışan Avrupa ülkelerinden biri olan Norveç’ten çıktı. Size sanal bi oda oluşturan Whereby’da odanızın linkini paylaşmanız durumunda davetli ile sınırsız konuşma hakkına sahip oluyorsunuz. Zoom’dan farklı olarak 4 kişiyle sınırsız video toplantı yapabiliyorsunuz.

3-Google Duo

Amacınız toplantı veya ders yapmak değilse size Google Duo’yu öneriyoruz. Son zamanlarda yaygınlaşmaya başlayan platformdan bağımsız bir uygulama olan Google Duo; Samsung Galaxy S20lerde telefon rehberine entegre olarak çalışabiliyor. Dolayısıyla irtibatta olduğunuz kontaklarınızda da Duo yüklüyse doğrudan telefon eder gibi video görüşmesi yapabiliyorsunuz. Bu uygulamanın görüntü ve ses kalitesi de oldukça tatmin edici.

4-Samsung Notes

Sosyal toplantı ve görüşmelerden ziyade not tutmak için önerdiğimiz program Samsung Notes. Kalem ve kağıtla not tutmak hala birçoğumuzun vazgeçilmezi ancak telefonda biriyle görüşürken aniden bir not almanız gerekti. Samsung Notes’ta klavye kullanmadan bizzat parmağınızla not alabiliyorsunuz.

Bu notları kalemle tutmak ve kaydetmek adeta bir beyin egzersizi gibidir. Elle yazılan notların böyle bir güzelliği olmakla beraber ders ya da toplantılardan sonra onları temize çekmek gerekir. Burada da size yeni bir tavsiyemiz geliyor.

5-Notion

Evernot gibi gelişmiş not platformlarını denediyseniz ondan bile başarılı bir uygulama bu. Özellikle öğrenci arkadaşlarımıza tavsiye ederim çünkü en basitinden bir açma kapama düğmesi özelliği var ki sadece o bile hafıza ve öğrenme tekniklerinizi öğrenmenize yardımcı oluyor.

6- Forest

Sizin odaklanmanıza yardımcı olur. Pamadora tekniğine uygun 25 dakika ya da sizin belirlediğiniz bir süre buyunca telefonunuzda bir geri sayım başlatıyor. Oyunlaştırma kısmı barındıran uygulamanın özelliği ise şöyle; Toprağa sanki bir fide ekmişsiniz gibi düşünün. Eğer sayacı başlattıktan sonra telefonunuzda başka işlerle uğraşırsanız ektiğiniz fide kuruyor. Sonuna kadar sebat edip odaklandığınız işi yaparsanız ağaca dönüşüyor. Bu şekilde her gün telefonunuzdan tabletinizden çalışırken bir fidan ekerek sanal bir orman oluşturuyorsunuz. Orman sanal ama odaklandığınız zaman beyninizde hücreler arası oluşan yeni bağlantılar gerçek!

7- Pocket

Çalışırken internetten araştırma yapanlar için önerdiğimiz uygulama. Beğendiğiniz siteleri, makaleleri favorilere eklemek yerine bu uygulama yardımıyla cebe atabiliyorsunuz. Peki favorilere göre faydası ne bu uygulamanın? Size daha iyi bir organizasyon sunmakla kalmıyor aynı zamanda makalelerin tipografisini daha okunaklı, sayfanın tasarımını daha minimalist ve sade hale getiriyor. Kısaca okuma deneyiminizi güçlendiriyor.

8-Adobe Scan

Peki Fiziksel bir kitabı nasıl cebimize atabiliriz? Tarayarak. Eskiden olduğu gibi öyle büyük tarayıcılara da gerek kalmadı artık. Taramak için önerdiğimiz uygulama ise Adobe Scan. Dijital belge formatı PDF’i ve Acrobat yazılımını da geliştiren Adobe bu tarama uygulamasında yapay zekanın yardımıyla fotoğrafını çektiğimiz belgeleri gerçek zamanlı olarak temizliyor, içindeki yazıları tanımlıyor ve PDF belgesine dönüştürüyor. Çok sayfalı belgeleri tararken normal bir tarayıcıdan çok daha hızlı ve verimli ilerleyebiliyorsunuz.

9- Autodesk Sketchbook

Film endüstrisinde ve mimaride kullanılan 3 boyutlu uygulamaların üreticisinden gelen bu ücretsiz yazılımın çok güçlü çizim araçları var. Kullanmak için öyle profesyonel bir tasarımcı ya da sanatçı olmanız gerekmiyor. İçinizde çizim tutkusu olması yeterli.

10- Okulistik

Okulistik bir uzaktan eğitim programı. İçerisinde videolu konu anlatımları, sınavlar ve testler var.

11- Samsung Kids

Evde öğrenen minikleri de unutmamak lazım. Hızlı paneldeki Samsung Kids’e dokunduğunuzda telefon çocukların dijital dünyaya sağlıklı bir ilk adım atmasını kolaylaştıracak şekle bürünüyor. Onların kontrollü bir şekilde sağlıklı dijital alışkanlıklar kazanmalarına yardımcı oluyor. Çocukları hem eğlendirmek hem de öğrenmeye teşvik etmek için aile dostu etkinlikleri barındıran bu uygulamayı da kullanabilirsiniz.

12-Explain Everything

Dijital Dünya’da kağıdın bir alternatifi olduğu gibi tahtanın da bir alternatifi var! Bu uygulamada yaptığınız çizimleri seslendirmek ve video haline getirtmek de mümkün. Bu vesileyle öğrencilerine uzaktan bir şeyler öğretmek isteyen öğretmenler de kullanabilir. İş dünyasında da toplantılarda beyaz tahta tercih edilebiliyor. O yüzden çalışanların da işine yarayabilir.

13-MindMaster

Aklınızdaki fikirleri yapısal diyagramlara dönüştürüyor. Bi konuyu öğrenirken ya da açıklarken sık sık dallanıp budaklanan çizimler yaparız. İşte o konunun uzmanı bir uygulama bu. Beyin fırtınası yaparken, projeleri ya da görevleri yönetirken hatta sunum yaparken bile kullanabilirsiniz.

14-Microsoft Office

Word, Excel, Powerpoint gibi araçlar başta olmak üzere bu yazılımları mobil ortamlarda mobil uygulama olarak çalışmalarınızı yapabileceğiniz gibi bunların sonucunda Powerpoint’te bir sunum da hazırlayabilirsiniz. Powerpoint bir sıralı sunum yapma yöntemidir.

15-Prezi

Sanal bir sergi alanında duvardaki modern sanat eserinin detaylarına ana başlıklarınızı gizleyebilirsiniz. Bu parçalarda Powerpoint’te olduğu gibi belirli bi sırayla dolaşabiliyorsunuz ama dilerseniz istediğiniz bir parçaya doğrudan da gidebiliyorsunuz. Dolayısıyla sunum bittikten sonra soru soranlara cevap verirken anında sunumu o ilgili kısmına geri dönebiliyorsunuz.

16-Rescue Time

Bu uygulama sizin bilgisayarda, tablette ya da telefonda neyi ne kadar yaptığınızı takip ediyor. Kendinize bir üretkenlik hedefi koydunuz diyelim. Sizin hiçbir şey yapmanıza gerek kalmadan kullandığınız uygulamaları girdiğiniz web siteleri otomatik olarak tanımlayıp kategorilere ayırıp önünüze bir rapor sunuyor.

17-Lumosity

Bu uygulamada günlük zihin egzersizleri var. Yaşınıza göre seviyesini giderek arttırıyor ve aynı yaş grubundaki diğer kişilerin performanslarıyla kıyaslıyor. Evden öğrenirken, çalışırken kullandığımız en önemli kaynaklarımız nedir? Hafızamız, dikkatimiz, esnekliğimiz, düşünme hızımız, problem çözebilme kabiliyetlerimiz öyle değil mi? İşte tüm bu kategorilerde bilim insanlarının tavsiye ettiği egzersizleri oyunlaştırarak bize sunuyor bu uygulama. Dili İngilizce ama görsel bi arabilim olduğu için herkesin rahatça kullanabileceğini düşünüyoruz.

18-Daylio

Günlük alışkanlarınızı oluşturmanızı ve takip edebilmenizi kolaylaştıran bir günlük. Türkçe desteği de vardır. O gün yaptığınız aktivitelerinizi ve nasıl hissettiğinizi 2 tıkla girebiliyorsunuz. Acelesi olanlar için kolaylık sağlıyor.

barış özcan uygulamaları dogu karadeniz haber ajansi

Doğu Karadeniz Haber Ajansı

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2021, 00:12

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER