sanalbasin.com üyesidir

BAKAN VARANK HEMŞEHRİLERİYLE BAYRAMLAŞTI

BAKAN VARANK HEMŞEHRİLERİYLE BAYRAMLAŞTI

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, bayramlaşma törenine katılmak üzere Trabzon’a geldi. İlk olarak Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarihi binasını ziyaret eden Bakan Varank, anı defterini imzaladı. Bakan Varank’a AK Parti Trabzon Milletvekilleri Muhammet Balta, Adnan Günnar, Bahar Ayvazoğlu ve Salih Cora, AK Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu ve bazı ilçe belediye başkanları da eşlik etti. Bakan Varank’ı ağırlayan Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ataman, Trabzon’da yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundu.  

BALTA: YIKACAĞIZ DİYEN DEĞİL YAPAN KADROLAR BURADA
Daha sonra 15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Parkı'nda düzenlenen bayramlaşma programına geçildi. Bayramlaşma töreninde İl Başkanı Sezgin Mumcu açılış konuşması yaparken, ardından sırasıyla AK Parti Trabzon Milletvekilleri Salih Cora, Bahar Ayvazoğlu ve Adnan Günnar da vatandaşların bayramını kutladı. TBMM Çevre Komisyonu Başkanı ve Trabzon Milletvekili Balta yaptığı konuşmada, “Önümüzde inşallah seçimler var. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde daha nice böyle bayramlar geçirmeyi Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Fazla söze gerek yok. İşte Trabzon Meydan Parkı. Merak etmeyin, bütün sıkıntıları aştık, yaptık, yapacağız. Yıkacağız diyenler değil yapacağız diyenlerin kadroları buralarda” dedi.

BİZİM İÇİN ÇOK DEĞERLİ
Bakan Varank ise, 15 Temmuz Şehitleri ve Hürriyet Parkı’nda kurulan kürsüden hemşehrilerine seslenerek herkesin bayramını kutladı. Yatırımlardan da bahseden Bakan Varank, “Şehirlerimizin, ilçelerimizin her biri neyi hak ediyorsa, batı ülkelerinde insanlar hangi hizmetle tanışıyorsa, biz de halkımızı o hizmetle tanıştırmak için büyük gayret gösteriyoruz. Bundan sonra da göstereceğiz. Bu manada Trabzon bizim için çok değerli. Biz Trabzon’u baş tacı etmek üzere büyük gayret gösteriyoruz. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olarak bu şehirde hangi alanda ihtiyaç var, bu şehrin ekonomisini nasıl daha iyi kalkındırırız onu planlıyoruz” şeklinde konuştu.

ÖNCELİKLE TRABZON’A YAKIŞIR DEDİK
Karadeniz’de Bilim Merkezi olmadığını belirten Bakan Varank, “Karadeniz’de Bilim Merkezi öncelikle Trabzon’a yakışır dedik. Şu anda Özdemir Bayraktar Bilim Merkezi ve Planetaryum’u inşa ediyoruz. Kafes balıkçılığı mı ileri gitti. Biz adımları atıyoruz. Yeter ki bu şehirde insanlar daha müreffeh olsun. Biz ekip olarak, AK kadrolar olarak, Cumhur İttifakı’yla sizlere hizmet etmeye devam edeceğiz. Dünya büyük bir çalkantıdan geçiyor. Bir günü bir gününe eşit değil. Ortada hiçbir şey yokken şu anda barış denizi olan Karadeniz’de 2 büyük komşunun savaşını yaşıyoruz. Bütün bu gelişmeler bizim ülkemizi etkiliyor. Ama şundan lütfen emin olun. Sayın Cumhurbaşkanımız şimdiye kadar siyasi geçmişi, elde ettiği başarılar, siyasetteki tecrübesiyle ülkemizi bu dalgalı denizden çıkarabilecek tek liderdir” ifadelerini kullandı.

DÜNYAYA KUTLAMA NASIL OLUR GÖSTERDİK
Trabzonspor’un şampiyonluğu ile ilgili de konuşan Bakan Varank, “İşin içine siyaset karıştırmaya çalıştılar. Dünyaya şampiyonluk kutlaması nasıl yapılır, bu şehir ve Trabzonlular gösterdi. Sadece emin olun Türkiye’de gündem olmadınız. Tüm dünyada bu şehir gündem oldu, Trabzonlular gündem oldu. 1,5-2 milyon insandan bir kişinin bile burnu kanamadan biz bu kutlamaları gerçekleştirdik. Ben bütün hemşehrilerime çok teşekkür ediyorum. Bunu nasıl başardık. Bir ve beraber olarak başardık. Trabzon Büyükşehir Belediyemiz bütün bu kutlamalara öncülük etti, liderlik yaptı. Biz dünyaya bu şehrin nasıl eğlenmeyi ve kutlama yapmayı bildiğini de göstermiş olduk” şeklinde konuştu.

YAYALAŞTIRILAN MARAŞ CADDESİ’Nİ ÇOK BEĞENDİ
Bakan Varank, daha sonra beraberindeki heyetle Büyükşehir Belediyesi tarafından yayalaştırma çalışmaları tamamlanan ve geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan Maraş Caddesi'ne gitti.  Caddenin yeni görünümünü çok beğendiğini dile getiren Bakan Varank, emeği geçenlere teşekkür etti. Kunduracılar Caddesi ve Kemaraltı çarşısını da ziyaret eden Bakan Varank, esnafla bayramlaşmasının ardından alışveriş yaptı.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2022, 01:17

Alaattin Arda Gündoğdu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER