sanalbasin.com üyesidir

Avrasya Üniversitesi Öğrencilerinden Açıklama “Sınav Değil Ödev İstiyoruz”

Avrasya Üniversitesi öğrencileri pandemi sürecinde sağlıklı bir şekilde eğitim alamadıklarını ve online yapılacak olan sınavların ödevlendirme şeklinde olması için Twitter'da buluştu.

Avrasya Üniversitesi Öğrencilerinden Açıklama “Sınav Değil Ödev İstiyoruz”

Avrasya Üniversitesi öğrencileri Koronavirüs sebebiyle online yapılması planlanan sınavların, öğrencilerin bedeni ve ruhi sağlıklarının dikkate alınarak ödevlendirme usulü olması için sosyal medyada hareket başlattılar.

Avrasya Üniversitesi öğrencilerinden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

“Bizler Avrasya Üniversitesi öğrencileriyiz, ülkemizin pandemi sürecinde okulumuz vize sınavlarını ödev şeklinde %25 etkili olarak, final sınavlarını online sınav şeklinde %75 etkili olarak yapma kararı almıştır.

Bizler salgın sürecinde hiç resmi olarak online eğitim almadık. Bazı hocalarımız Discord ve Zoom uygulamaları üzerinden kendi hallerince dersler anlattılar fakat dersler verimli olmadığı gibi bağlantıda kesiklikler sıkça yaşandı.

Kimi derslerde sadece PDF formatında ders notu yüklenilmiştir ve hiçbir şekilde görsel ve işitsel anlatım yoktur!

Bu karar Yüksek Öğretim kurulunun aldığı sınav sisteminin, öğrencilerin bedeni ve ruhi sağlıklarını dikkate alarak, öğrenci merkezli olması gerektiği kararını çiğnemektedir ve öğrencilerin %90’ı okulun aldığı karara karşıdır.

Bizler öğrenciler olarak yaşadığımız anormal günlerde normal sınavlara 2 saat gibi bir süreye sahip olarak girmek yerine vizelerdeki gibi 2 haftalık teslim süresinde ödev olarak sorumlu tutulmak istiyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2020, 20:23

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER