sanalbasin.com üyesidir

Avrasya Öğrencilerinin Hak Arayışı Gündemden Düşmüyor!

Avrasya Üniversitesi öğrencileri Twitter'da 32 bin tweet ile Türkiye gündemine oturdu.

Avrasya Öğrencilerinin Hak Arayışı Gündemden Düşmüyor!

Geçtiğimiz günlerde skandal bir karar alarak dönem içi derslerini online final sınavlarını yüzyüze yapma kararı alan Avrasya Üniversitesi öğrencilerinin hak arayışları çığ gibi büyüyor.

Açıklanan senato kararından sonra öğrencilerin ve tüm Trabzon siyasilerinin birlik olarak destek verdikleri #yüzyüzesınavistemiyoruzAVÜ hashtag kampanyası gün geçtikçe destek alarak büyüyor.

İktidar ve muhalefet cephenin desteklendiği Avrasya Üniversitesi öğrencileri güçlerini birleştirerek yıkılmaz bir kapı haline geldi.

Sosyal medyada buluşan öğrenciler hazırladıkları görselle;

Avrasya Üniversitesi'nin pandemi sürecinde aldığo yüzyüze sınav kararına itiraz ediyoruz

Global pandemi sürecinde ulaşım, konaklama ve kronik rahatsızlıklar göz ardı edilerek, can sağlığımız hiçe sayılmaktadır. Hem bizim, hem eğitmenlerimizin, hem de ailemizin sağlığını umursamadan alınan bu karara itiraz ediyoruz!

şeklinde Avrasya Üniversitesi'ne mesaj gönderdiler

 

2 saatte tam 32 bin tweet atıldı!

Saat 17:30 sıralarında başlayan imza kampanyası tam 2 saatte 32 binden fazla tweet atılarak Twitter Türkiye gündeminde en üst sıralara çıkmayı başardı. Tepkilerini dile getirip güç toplamaktan başarılı olan öğrencilerin tweet sayıları an geçtikte artıyor. Bugünkü kampanyada en az 50 bin tweet hedefleyen öğrenciler Türkiye'deki herkesin seslerini duymalarını istiyor.

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2021, 21:21

Mert Çepni

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER