sanalbasin.com üyesidir

Atilla Peker'e Resmen Soruldu: Ağar ve Eken Cinayete Azmettirdi Mi?

Organize çete lideri Sedat Peker, Korkut Eken ve Mehmet Ağar'ın gazeteci Kutlu Adalı'yı öldürmek için kendisinden yardım istediğini söylemişti. Peker'in 'Kıbrıs'a gönderdiğini' iddia ettiği kardeşi Atilla Peker'e Ağar ve Eken soruldu.

Atilla Peker'e Resmen Soruldu: Ağar ve Eken Cinayete Azmettirdi Mi?

Organize çete lideri Sedat Peker, YouTube kanalı üzerinden yayınladığı yedinci videoda, Korkut Eken ve Mehmet Ağar'ın gazeteci Kutlu Adalı'yı öldürmek için kendisinden tetikçi istediğini ileri sürmüştü. Peker, bu talep üzerine kardeşi Atilla Peker'i Kıbrıs'a gönderdiğini, ancak sonradan Korkut Eken ile görüştüğünde "Başka bir ekibin Adalı'yı öldürdüğünün söylendiğini" iddia etmişti. 

Peker, şunları söylemişti:

"Biz o zaman Korkut Eken, Mehmet Ağar hep beraberiz. Korkut abinin odası, Mehmet Ağar’ın odasının yanında. Genciz, vatanseveriz, işte 'Şu PKK’ya yardım ediyor'… Ama genelde bana iş adamlarını yönlendiriyorlar faili meçhullerden ziyade. Bana dedi ki 'Kıbrıs’ta bir adam var', 'Evet, abi' dedim. Dedi, 'Bu Kıbrıs'ı Rumlara satmak istiyor'. Dedi ki 'İki tane profesyonel (ver)'. 'Kendi öz kardeşimi vereceğim sana' dedim. Atilla Peker’i dedim. 'Çok iyidir bu işte, uzmandır, sokaklardan yetişme' dedim. Türk Hava Yolları uçak biletlerini, hard disklerini atmıyor. Biletlerden bakabilirler. Korkut Eken, Atilla Yıldırım bu cinayetten ne kadar önce gittiler? Ancak yüce Allah o insanın kanını bize nasip etmedi. Adam namuslu adam. Aradan zaman geçti. Döndüler, üç dört gün sonra, denk gelinemedi. Korkut abiyle konuştuk, dedi 'Tekrardan gideceğiz.' Sonra orada bunlara bağlı olan başka bir ekip öldürmüş. Karşılaştık Korkut abiyle, 'Halloldu o iş' dedi. Öldürsek öldürdük derdim, çünkü zaman aşımına girdi. Allah'a Kur'an'a yemin olsun böyle oldu"

'Ruhsatsız silah bulundurmaktan' gözaltına alındı, Kutlu Adalı soruldu 

Fethiye'de, 'ruhsatsız silah bulundurmaktan' gözaltına alınan Sedat Peker'in kardeşi Atilla Peker ve yanındaki Yunus Olcay, çıkarıldığı mahkemece yurt dışına çıkış yasağı ve adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Atilla Peker'e emniyetteki sorgusunda, Sedat Peker'in gazeteci-yazar Kutlu Adalı’nın öldürülmesine ilişkin yaptığı açıklamalar soruldu. Peker'e, "Ağar ve Eken seni cinayete azmettirdi mi?" sorusu yöneltildi. 

Soylu: Kutlu Adalı cinayeti için talimat verdim 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün akşam Habertürk'te katıldığı programda Atilla Peker'in 6 Temmuz 1996 tarihinde evinin önünde silahlı saldırı sonucu öldürülen gazeteci yazar Kutlu Adalı cinayetinden soruşturma açılması için talimat verdiğini söylemişti.

Peker: Kayda geçirilmemiştir

Peker ise Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada "Kardeşim Atilla Peker adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır. Kutlu Adalı cinayetiyle ilgili anlatmak istedikleri kayda geçirilmemiştir" dedi. Atilla Peker'in bu konuyla ilgili bilgisine başvurulması Korkut Eken ve Mehmet Ağar'ın, Kutlu Adalı cinayetini azmettirme iddiası ile ilgili resmi olarak sorulması anlamına geliyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2021, 22:15

Alaattin Arda Gündoğdu


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER