sanalbasin.com üyesidir

AKP'den Süleyman Soylu Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "İçişleri Bakanımızın yanındayız" açıklamasının ardından AKP'den de açıklama geldi. AKP Sözcüsü Çelik, ''Sedat Peker'in iddialarını AK Parti MYK'sı en güçlü şekilde reddediyor' dedi.

AKP'den Süleyman Soylu Açıklaması

AKP Sözcüsü Ömer Çelik MYK toplantısının ardıdan gündemine ilişkin açıklama yaptı. ''İllegal mafyatik bir kişinin, İçişleri Bakanı ve Binali Yıldırım hakkındaki iddiaları gündeme getiriliyor. Sedat Peker'in iddialarını AK Parti MYK'sı en güçlü şekilde reddiyor. Biz güçlü bir siyaset hareketiyiz" diyen Sözcü Çelik'in konuşmasından öne çıkanlar: şöyle: 

"Bu illegal mafyatik alanların siyasete konu olmasının yanlış olduğunu söyledim. Siyasetin sivil dinamikleri içinde olmaması gereken bir şey yaptıkları. İllegal alandan yöneltilen iddiaları, kendi muhalefetlerini inşaa etmek gibi tarihi bir hata yaptılar. Siyasetin referansı hiçbir zaman suç örgütü olmamalı. İçişleri Bakanımız, eski başbakanımız hedef alınıyor. 

Diyorlar ki söylenenlerin açığa çıkması için ne yapacağız. Zaten arkadaşlarımızın kendileri yargı mensuplarına başvuruyor.

Biz bu oyunların her zaman farkındayız. Devletimizin, İçişler Bakanımızın hedef alınarak nereye varılmak istendiğini görüyoruz. Görevdeki arkadaşlarımızın istifasını isteyenler, suç örgütlerinin söylemlerini referans almak siyaset yapmak anlamına gelmez. Bu siyasetçinin kendisini suç örgütlerine kullandırması anlamına gelir."

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2021, 21:40

Alaattin Arda Gündoğdu


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER