sanalbasin.com üyesidir

Akçaabatlılar Vakfı Dergisinin İlk Sayısı Çıktı

Akçaabatlılar Vakfı kurumsallaşma yolunda adım atmaya devam ediyor.

Akçaabatlılar Vakfı Dergisinin İlk Sayısı Çıktı

Yeni yönetim ile geçen 1 yılın ardından yapılan yenilikler ve yardım faaliyetlerinin yer aldığı Akçaabatlılar Vakfı dergisinin 1. sayısı basılarak dağıtımına başlandı.

Konu ile ilgili konuşan Akçaabatlılar Vakfı Başkanı Yaşar Erbaşaran “Göreve geldiğimiz günden bu yana, bir yıl gibi kısa bir zamanda, yaptığımız hayırlı işler vesilesiyle Akçaabatlılar Vakfımızın adı ilçemiz ve ilimizin yanında Türkiye’nin dört bir yanında duyuldu. Deprem sel gibi doğal afetten zarar gören yerlere ihtiyaçlara göre gıda, giysi ve eşya gibi malzemeler içeren yardım tırları gönderdik. Vakfımız, ilçemizdeki yardıma muhtaç ailelerin ihtiyaçlarını gidermeye çalışırken ana temamız olan eğitim konusunda da öğrencilerimize burs desteği sağlamaktadır. Covid-19 salgını nedeniyle öğrencilerimiz uzaktan eğitimle derslerine girebildiğinden Vakıf olarak ihtiyaçlı öğrencilerimize tablet desteği sağlanmıştır. Sağlıktan barınmaya, eşyadan kıyafete ve kömür yardımına kadar birçok alanda yardımlarımızı yapmayı sürdürüyoruz. Kuruluşundan bu yana vakfımızın yönetiminde görev alanlara, üye olarak katkı sağlayanlara, hayırsever olarak katkı sağlayan vatandaşlarımıza ve vakfımızın kurucu üyelerine şükranlarımı sunuyorum. Ebediyete intikal edenlere Allahtan rahmet, hastalarımıza şifalar diliyorum.

Yaşanan pandeminin etkilerinin sosyal hayatta yarattığı etkinin azalması ile Vakıf binamızda değerli halkımıza daha iyi hizmet sunmayı hedefliyoruz. Hedeflerimizin önündeki tek engel yaşadığımız pandemidir. Eğitim ve öğretime katkı sağlayacak güzel projelerin haberlerini en kısa sürede sizlerle paylaşacağımız günler çok yakında.

Vakfımızın dergisinin bir sonraki sayısında daha büyük ve hayırlı işlere siz değerli Akçaabat halkının da desteği ile imza atacağımıza inanıyorum. Hep beraber el ele vererek daha çok insanımıza yardım eli uzatabiliriz.” dedi

Kürşat Emiroğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER