sanalbasin.com üyesidir

Ah Nerede'nin Zehrası Gülşen Bubikoğlu Kimdir, Nereli? Yeşilçam'ın Yıldızı Kaç Yaşında?

Ah Nerede filminin yıldız oyuncusu Gülşen Bubikoğlu kimdir, kaç yaşında, nereli? Ah Nerede filmi kaç yılında, nerede çekildi?

Ah Nerede'nin Zehrası Gülşen Bubikoğlu Kimdir, Nereli? Yeşilçam'ın Yıldızı Kaç Yaşında?

Yaşamını Amerika’da sürdüren Gülşen Bubikoğlu, geçtiğimiz günlerde verdiği röportajda ‘sinemaya dönmeyi düşünüyor musunuz?’ diye gelen soruya. “Bazı şeyler geçmişte kaldı” diyerek cevap verdi. Peki Gülşen Bubikoğlu kimdir, kaç yaşında, nereli? Yeşilçam’ın yıldızına dair detaylar…

GÜLŞEN BUBİKOĞLU KİMDİR, NERELİ, KAÇ YAŞINDA?

Yeşilçam’ın yıldızı Gülşen Bubikoğlu 5 Aralık 1954 yılında İstanbul’da doğdu. Fatih Kız Lisesi’nde eğitim gören Gülşen Bubikoğlu 1971 yılında mezun oldu.

L.C.C Kültür Merkezi'nde bir yıl lisan, mankenlik ve dans eğitimi aldı. 1973 yılında "SES" sinema dergisinin açmış olduğu yarışma ile sinemayla tanıştı. Kariyerine, Erler Film öncülüğünde Türker İnanoğlu'nun 1973 yılı yapımlı Yaban filminde başrolü oynayarak başlayan Bubikoğlu, 1974 yılında İnanoğlu ile birlikte gizli bir düğünle Kemal Utku'nun evinde evlenmiştir. İnanoğlu ile evliliğinden sonra Bubikoğlu Erler Film'in bir numaralı kadın yıldız oyuncusu oldu ve çevirdiği filmlerle güldürüye, drama, duygusal ve hareketli filmlere yatkınlığını göstererek hem seyircinin büyük beğenisini kazandı, hem de Türk sinemasının yıldızları arasında özel bir yer edindi Macaristan, Moskova, Kuveyt, Cannes gibi festivallerde ülkesini temsil etmiştir. İtalyanlarla Baş Belası, Üçkağıtçılar ve Mücevher Hırsızları gibi filmlerle Koprodüksiyon çalışmalarında bulunmuştur. Başrolünde oynadığı filmler çok sevilmiş ve büyük gişe başarıları yakalamıştır. Zirvedekiler ve Affet Bizi Hocam gibi TV dizileri ile sevenleriyle buluşmuş ve bu diziler televizyon izleyicisinden ilgi görmüştür.

1975 yılında gösterime giren Ah Nerede filminde oynadığı Zehra rolüyle izleyicinin hafızasına kazındı.

AH NEREDE FİLMİ NE ZAMAN, KAÇ YILINDA, NEREDE ÇEKİLDİ, KONUSU NEDİR?

Başrolünde unutulmaz sanatçılardan Tarık Akan ve Gülşen Bubikoğlu’nun olduğu, İstanbul’un Levent ilçesinde çekilen 1975 yılında gösterime giren Ah Nerede filmi izleyicilerin büyük ilgisini görmüştü. Filmin konusu ise, Bursalı bir toprak ağasının İstanbul'da okuyan üç oğlu, ailelerinin bildiğinin aksine bir hayat sürmektedir. Tıp fakültesinde okuyan en büyük oğul Ferit (Tarık Akan), hemşehrisi olan bir kızla nişanlı olmasına rağmen, yakışıklılığının da getirdiği avantajla zamparalık peşinde koşarken, Eczacılık fakültesinde okuyan ortanca oğul Murat (Halit Akçatepe) ise tam bir kumarbazdır. En küçük oğul, mühendislik öğrencisi olan Ömer (Cengiz Nezir) ise, dönemin siyasi olaylarının tam göbeğindedir. "Sınıfta kalmaktan başları dönmüş" olan çocukları, aileleri yakında mezun olacak diye bilmektedir. Ailelerinin çocuklarının gerçek durumlarını öğrenmesi üzerine olaylar gelişir.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2020, 05:36

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER