sanalbasin.com üyesidir

ABD Başkanı Biden Terör Saldırılarına Karşı Uyarıldı!

ABD Başkanı Biden Terör Saldırılarına Karşı Uyarıldı!

Afganistan'ın Kabil şehrinde gerçekleşen patlamalar sonucunda 13 Amerikan askeri dâhil olmak üzere 170 kişi hayatını kaybetmiş, 150 kişi de yaralanmıştı. Bir Beyaz Saray yetkilisinin aktardığına göre, Kabil'de gerçekleşecek yeni terör saldırıları konusunda ABD Başkanı Joe Biden uyarıldı. Ayrıca ABD güçlerinin olası DEAŞ hedeflerini de araştırdığı belirtiliyor.
Afganistan'da Taliban'ın kontrolü ele geçirmesinin ardından ülkelerin başlattığı tahliye operasyonlarının devam ettiği başkent Kabil'deki Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı yakınlarında terör örgütü DEAŞ tarafından bombalı saldırı gerçekleştirilmiş, saldırıda 170 kişi hayatını kaybetmiş, 150 kişi de yaralanmıştı.

KABİL'DE YENİ TERÖR SALDIRILARI HAKKINDA UYARI
İsmini açıklamak istemeyen bir Beyaz Saray yetkilisi, ABD Başkanı Joe Biden'ın Kabil'de muhtemel yeni terör saldırıları konusunda uyarıldığını açıkladı. Ayrıca ulusal güvenlik ekibiyle yaptığı toplantıda Biden'a, havalimanında ABD personelini ve diğerlerini korumak için olası tüm önlemlerin alındığının aktarıldığını belirtti.
ABD GÜÇLERİ OLASI DEAŞ HEDEFLERİNİ ARAŞTIRIYOR
Yetkili, "Bu misyonun önümüzdeki birkaç günü bugüne kadarki en tehlikeli dönem olacak." ifadelerini kullanarak, ABD güçlerinin olası DEAŞ hedeflerini araştırdığını aktardı.

Alaattin Arda Gündoğdu


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER