sanalbasin.com üyesidir

Emeğin Karşılığı

Trabzonspor- Kayserispor maçında Abdullah Avcı Hikmet Karaman satranç oyunu vardı. Bu iki hocanın maç içinde aldıkları tüm aksiyonlar futbolseverlere tempolu ve seyir zevki yüksek bir maç seyrettirdi.

İki takımda galibiyeti istedi. İkisi de beraberliğe razı değildi. Maçta her ne kadar beş gol olmuş olsa bile Trabzonspor’un üç topu Kayserispor’un ise bir topu direkten dönmüştü. Ayrıca hem Trabzonspor’un hem de Kayserispor’un iki net kaçan pozisyonu vardı. Trabzonspor’un gol beklentisi 3.01 iken Kayserispor’un gol beklentisi 2.54’tü. İşte böyle bir maç seyrettik. İki takıma da bu güzel futbol için teşekkür ederim.

Trabzonspor ilk yarıya her ne kadar tutuk başlasa da ikinci yarı ‘’ben buradayım’’ dedi. Asla pes etmeyen ve galibiyeti sonuna kadar isteyen bir Trabzonspor seyrettik. Şampiyonluk hikayelerinde böyle maçlar her zaman olmuştur. Trabzonspor tarihi bir geri dönüş yaparak ileride hafızalarda yer edinecek bir hikaye yazdı. İkinci yarıya üç değişikle başlayan Abdullah Avcı farkını ortaya koyarak bu başarının mimarı oldu. Abdullah Avcı’nın Djaniny hamlesi bu maçın en kritik hamlesiydi. Djaniny ortaya koyduğu performansla Trabzonspor’un hücumuna yön verdi. Avcı’nın Trabzonspor’u ikinci yarıya baskı ve iştah ile başladı. Vişça ile golü erken bularak inancı yerine geldi. Arka arkaya yaptığı baskılarla oyunu domine etti. Maçın ilk yarısında topa hakim olan ve oyunun yönlendiricisi olan Kayserispor ikinci yarıda kendini yarı alanına hapsetmek zorunda kaldı. İlk golün hazırlayıcısı olan Djaniny bu sefer gol atarak beraberliği getirdi. Ataklarını hız kesmeden sürdüren Trabzonspor maçın son dakikalarında Nwakaeme ile bulduğu penaltı golü sonrası galibiyete imza attı.

Trabzonspor bu maç ŞAMPİYON gibi oynadı. Özellikle penaltı öncesi futbolcular tarafından baskı altına alınan hakem ve tribünlerden gelen destek takdire şayandı. Bu kenetlenme ve birliktelik sezon başından beri takım olma adına çok önemliydi. Takımı takım yapan en önemli parçaların hemen hepsi Trabzonspor’da var. Trabzonspor 1996 ve 2011 travmasını üstünden attığını gösteren çok olaylara şahit oldu. O dönemi yaşayan teyzelerimiz tribünde horonun dibine vurdu. Dedelerimiz sevinç gözyaşları döktü. Eskiler, hikayeyi yeniden yazmak için tribünlere geri döndü. Camia sezon başından beri birleşti. O eski kargaşa ortamından uzaklaştı ve futbol aklına döndü. Doğru strateji ile doğru futbolu oynamaya başladı. İyi futbol iyi futbolcularla oynanır. Trabzonspor gerek sahaya çıkan gerekse de yedek kulübesinde oturan ne kadar futbolcu varsa bunları iyi oyunculardan kurdu ve bunun meyvesini her maç yemeye devam ediyor. Avcı, her maç kendine kata kata merdivenlerden yukarıya tırmanmaya devam ediyor. Bu yolun sonu şampiyonluğa çıkması tesadüf değil. Bunun altında doğru strateji, futbol aklı ve emek var. Trabzonspor; emeklerinin karşılığını alıyor. Emeği geçen herkese teşekkür ederim…

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.