sanalbasin.com üyesidir

Katar: "Ekonomik Gidişat Nedeniyle Türkiye'de Ortaya Çıkacak Fırsatları Değerlendiriyoruz"

Katar Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdulrahman Al Thani ile Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu; Doha'da bir araya geldi.

Katar: "Ekonomik Gidişat Nedeniyle Türkiye'de Ortaya Çıkacak Fırsatları Değerlendiriyoruz"

BBC Türkçe'nin haberine göre; Katar Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahma Es-Sani, Türkiye'nin ekonomik gidişatı nedeniyle ortaya çıkacak fırsatları değerlendirdiklerini söyledi.

"İNŞALLAH AŞILIR" TEMENNİSİ

Katar'ın Türkiye'deki yatırımlarının büyük ve olumlu olduğunu vurgulayan Es-Sani, "Bu kriz geçici bir krizdir. İnşallah aşılacaktır" dedi.

Doha'da mevkidaşı ile birlikte yapılan basın toplantısında konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da, bir gazetecinin Türkiye ekonomisine ilişkinin sorduğu söz konusu soruya katılmadığını ifade etti.

Gazetecinin çok karamsar bir tablo çizdiği vurgulayan Çavuşoğlu, "Türkiye ekonomisinin büyümesi dünyada ilk sıralarda. Uluslararası kuruluşlar da bu büyümeleri güncellediler. Sıkıntı kurdaki dalgalanma. Türk Lirası'nın değer kaybı bir realitedir. Ancak tedbirler alınıyor" diye konuştu.

ÇAVUŞOĞLU: FİNANSAL DESTEK ARAMIYORUZ

Türkiye'nin Katar'dan finansal destek aramadığını aktaran Çavuşoğlu şöyle devam etti:

Quote Message: "Biz bugün Katar'a spesifik olarak Türkiye'ye para göndermesi için değil; ilişkilerimizi her anlamda geliştirmek için geldik."

"Biz bugün Katar'a spesifik olarak Türkiye'ye para göndermesi için değil; ilişkilerimizi her anlamda geliştirmek için geldik."

Alaattin Arda Gündoğdu


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER