sanalbasin.com üyesidir

Ege’de Beklenmeyen Sınav!

İçerdeki Denizlispor ve Kasımpaşa maçlarından sonra ilk defa teknik direktör olarak Trabzon dışına çıktı Hüseyin Hoca. Denizli de haliyle zor deplasman. İlk maçtaki skor avantajından ötürü nispeten rotasyon da anlaşılabilir. Geçen sezonki defans hattından Pereira hariç sadece son zamanlarda herkesin gözbebeği Serkan değişimi vardı. Kaldı ki herkes bunu anlayışla karşıladı. Uğurcan yerine Erce, ki Erce de bu formayı bu tür maçlarda hak eden bir isim. Onun haricinde bakıldığında rotasyon diyebileceğimiz bir kadro yoktu aslında ama dedim ya takımın başında ilk defa deplasmana çıktı hoca ve bu deplasman kolay bir sınav olmayacaktı elbette.

Maça gayet sakin başlayan taraflar birbirini tartarken Denizlispor bireysel hatalardan bulduğu iki çabuk gol ile maçın ve turun kaderini belirleyici unsur olarak kontrolü eline aldı. İlk yarıda göze çarpan olaylardan birisi, bireysel performanslar haricinde üretken olamayan bir Trabzonspor vardı. Bunun da yegâne sebebi sadece Sosa’nın yokluğu değil, Trabzonspor kadrosunda orta alanda oynayan bir ikinci yaratıcı futbolcunun daha bulunmamasıdır. O yüzden lige sakladığın Sosa’ya ikinci yarı başı mecburen “Gel çöz şu maçı yoksa tur gidecek elden.” diyorsun.

İkinci yarıya çok daha arzulu ve ne yaptığını bilen bir Trabzonspor çıktı. Özellikle ilk 15 dakika gole, gollere çok yaklaştı. Hatta Sorloth’un ayağından penaltı golü de bulabilirdi ama görünüşe bakılırsa Kuzeyin Kralı lig tarifesini açmadı bu maç. Denizlispor oradan sonra biraz daha dengeledi maçı ve maç tam atanın götüreceği hale geldi fakat kimse o golü yakaladığı fırsatlara rağmen atamadı. Trabzonspor’u bir noktadan sonra hakem de çok zorlamaya başladı. Verdiği kararlar, hem fiziki hem mental açıdan Denizlispor kadar yordu desek abartmış olmayız sanırım. Nwakaeme’yi atmasıyla da VAR’ın yokluğu bir kez daha tescillendi.

Penaltılar izlemesi keyifli kısmıdır iki ayaklı maçların. Fakat bir tarafı olunca kalbi olanlar elini göğsüne götürerek izlerler. Neyse ki Trabzonspor öyle bir penaltılar izletmedi ve turu zor da olsa geçti. Ligde çok zorlu bir fikstür süreci bekliyor Trabzonspor’u. Denizlispor maçı bu süreç için çok ciddi ve önemli bir hazırlık sınavıydı. Umarım Hüseyin Hoca saha içindeki eksikleri görmüştür. Aynı şekilde yönetim de daha fazla geç kalmadan üzerine düşeni yapmalı. Dün bir kere daha görüldü ki stoperler vezir de eder, REZİL de..

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.