sanalbasin.com üyesidir

DÜNYANIN EN ZENGİN İNSANININ SAHİP OLDUĞU AŞIRI PAHALI 10 ŞEY

Amazon ve Blue Origin kurucu CEO'su Jeff Bezos, bildiğiniz üzere dünyanın en zengin insanı. Bir zamanlar işe gidip geldiği mütevazı halk otomobiliyle sembol olan Jeff Bezos, artık unvanına yakışan şeylere de sahip. Zenginin parası çenelere aparkat atarken, Jeff Bezos'un milyarderlik yaşamında kısa bir yolculuğa çıkıyoruz.

Jeff Bezos ismini boşanma olayından sonra artık duymayan kalmadı. Öyle bir boşanma ki, eşi bir anda aldığı nafaka ile dünyanın en zengin 3. kadını olmuştu. Jeff Bezos nafaka olarak eşine tam tamına 36 milyar dolar ödedi. Ayrıca eski eşi Mackenzie Bezos, Amazon’daki hisselerini elinde tuttu ama oy hakkını Jeff Bezos’a devretti. Yani bu gelirin yanında bir de Amazon’dan her yıl payını alıyor.

Bu kadar yüksek bir nafaka ödemesi bile onu dünyanın en zengin insanı unvanından düşüremedi. Jeff Bezos sözleri ve başarı hikayeleriyle birçok gence ve girişimciye ilham kaynağı olmayı başardı. Ancak biz bu içeriğimizde bunlar yerine, Jeff Bezos serveti ile neler almış, sahip olduğu aşırı pahalı şeyler neler diye bakacağız.