sanalbasin.com üyesidir

Değişim Zamanı

“Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir” diyor M.Ö Efes’te yaşamış olan Yunan filozof Heraklitos.

Kendisine katılıyor ve sözünü desteleyen nitelikte fikirler paylaşıyorum bu hafta sizlerle;)

Öncelikle, evde gözünüze çarpan ve artık görmek istemediğiniz objelerle başlangıç yapabiliriz. Bu bir çerçeve olur, vazo olur, saksı olur, dolap olur, abajur yada ayna olur.. Görmekten sıkıldığınız herhangi bir obje ile değişime başlayabilirsiniz..

Gerekli Malzemeler: 

•Rengine karar verdiğiniz akrilik boya.

•Fırça

•Değişimi söz konusu olan obje

Objenin ham maddesinin ne oldugunun bir önemi yok. Akrilik boya her türlü zeminde kolaylıkla kullanılabilir. Piyasada farklı markalar tarafından üretilmiş olan geniş renk skalasına sahip boyalar mevcut. Yapı marketlerden veya hobi dükkânlarından kolaylıkla temin edebilirsiniz. 

BLEU BLANC ETKİSİ..

 “blue blanc”(Fransızcada mavi-beyaz, blö blan diye okunur) Mavi ve beyazın insanı rahatlatan bir etkisi var. Özellikle de yine hasır ve jüt ile kombinlendiğinde çok şık ve temiz bir etki yaratıyor. Dekorasyonda klasik ve country, rustik ve minimal yani  iskandinav stillerini harmanlamayı seviyorum. Ben, abajur başlıklarımı beyaza, lambanın alt kısmınıda laciverte boyadım. Vakti zamanında hediye olarak gelen ve renginden sıkıldığım, ortama uyum sağlamadığını düşündüğüm mumluk, vazo ve saksılarımda mavi-beyaz olarak değişerek yerlerini aldılar ;) Sizlere örnek olabileceğini düşündüğüm, renklerini yenilediğim objeleri paylaştım.

Sizde kullanmaktan sıkıldığınız herhangi bir dekorasyon objenizi dilediğiniz renkte boya temin edip kolayca değiştirebilirsiniz.. 

Keyifli okumalar dilerim =)

Seda Kolaç

  

  

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.