sanalbasin.com üyesidir

Daha Gidilecek Yerlerimiz Var

“Daha Gidilecek Yerlerimiz Var”

Ankara’nın ayazına, Erzurumspor maçındaki kadroyu bozmayarak çıktı Abdullah Hoca. Sahada topa sürekli sahip olmaya çalışan, top rakipteyken de belli bir düzende ve takım halinde savunma yapmaya çalışan bir takım görüntüsü vardı.

Abdullah Hoca nispeten yumuşak bir orta saha ile çıktı sahaya. Bu hem topla oynama isteğinden hem de savunma ikilisinin verdiği güvenden kaynaklanıyor olabilir. Zira Hugo ve Edgar ikilisi yaptıkları işlerle 7’den 70’e herkese “Geçen sene olsalar bu takım şampiyon olurdu.” dedirtiyor. Bu maç saha içerisinde bir değişim de Abdülkadir Ömür’ün pozisyonuydu. Abdullah Hoca onu merkezde ofansif orta saha olarak kullandı. Onu hep orada görmek isteyenler için gelecek adına umut verdi. Burada kritik konu Ekuban’ın sağ kanatta veriminin düşmesi. Abdullah Hoca bu konuya zamanı geldiğinde eğilecektir, zira Ekuban’ın meziyetlerinin ve potansiyelinin hoca da farkındadır.

Geçen sezonun en çok gol atan takımı bu sezon pozisyona girmekte zorlanıyor. Bu durumun müsebbibi hoca değil yönetimdir fakat böyle zamanlarda bu tip cenderelerden çıkmak adına basit çözümlere ihtiyaç duyarsınız ve futbolda da bu çözümler duran toplardır. Trabzonspor da Ankaragücü maçında Baker’ın ayağını adeta raket gibi kullandığı frikik golü ile kendine yetecek skoru aldı ve doğru savunma ile kalesini pozisyona kapatarak maçı kazanmasını bildi.

Hala eksikler yok mu? Tabii ki var fakat yeniden bir inşa söz konusu. Hiçbir bina, bir günde inşa edilemez. Önce temeli atılır, çimentosu dökülür, çok daha sonra tuğlalarını koyar ve gün gün o binayı yükseltirsiniz. Bir takım oyunu kurmak da buna benzer ve temeli savunmadır. Zamanı geldiğinde hücum konusunda da yapacağı çalışmalar olacaktır Abdullah Hocanın. Bu zamanlarda her şeyden önemlisi kazanma alışkanlığı yakalayabilmekte. Sonrasına, sonra bakılır…

Hani diyor ya Özdemir Asaf;

“Neler gördük neler bu güne kadar,
Daha gidilecek yerlerimiz var.”

Tam da öyle işte.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.