sanalbasin.com üyesidir

Bitmez İnadı...

Nispeten Alternatifli Kadro

Önceki akşam Başakşehir’in kazanıp puan farkını 5’e yükseltmesi, bu maç öncesi aslında büyük bir baskı yaratabilecek unsurdu Trabzonspor için. Diğer yandan Ekuban ile Parmak’ın sakatlıktan 11’e, Nwakaeme’nin de kulübeye dönüşü hem oyun repertuarı hem de kenarda alternatif bolluğu yaratması adına sevindiriciydi.

Hocalar Elini Saklamadı

Maça kâğıt üzerinde iyi bir 11 ile çıktı Hüseyin Hoca, fakat ilk 10 dakikadaki önde baskı ilginç bir kumardı. Çünkü aynı Galatasaray, geçen hafta Başakşehir’e karşı zorlanmadan çıkabiliyordu. Nitekim burada da birkaç pasla rakip yarı alana geçip, bu anlarda tehlike yaratabildiler. Bir bakıma bu baskı biraz da Trabzonspor’un, “Bu maçı ne olursa olsun istiyorum.” deme şekli olarak da düşünülebilir ama bu kumar yenecek bir golle kaybettirebilirdi de. Öte yandan Trabzonspor, Sosa ve Parmak önderliğinde oyun kurup, zaman zaman oyun yönünü ani değişimleri ve kanatları kullanması ile sıkıntı yaratabildi. İlginç bir detay da her iki hoca da ellerindeki kartları açık oynadı.

Kırılma Anında Başrol Feghouli

Normal bir faule verilen anormal tepki ile takımını 10 kişi bıraktı Feghouli. Bir futbolcunun böylesine önemli bir maçta, böylesine fütursuzca bir hareket ile takımını eksik bırakmasının izahı olmaz. Bu kırmızı kart haliyle maçın da dengesini değiştirdi.  Trabzonspor tam oyunu kontrol altına alıyor derken bu sefer de Donk’un yaptığı penaltı Galatasaray açısından adeta dram gibiydi. Trabzonspor formasıyla kaçırdığı penaltılar da oldu Sosa’nın, fakat kullandığı bu penaltı kullandıkları arasında belki de en iyisiydi. Son derece soğukkanlılık ve ustalık isteyen bir vuruştu, tam Sosa kalitesinde. Bu golle hem psikolojik üstünlük hem de oyun üstünlüğü tamamıyla Trabzonspor’a geçti.

Rölantide Derbi Galibiyeti

Rakibini yakaladığı bu ortamda zaman zaman vites arttırsa da, gayet rahat ve rölantide götürdü ikinci yarıyı Trabzonspor. Maçı 70’e kadar böyle rölantide getiren Sosa biraz vites arttırarak arka direkte Novak’ı buldu ve Trabzonspor farkı 2’ye çıkarttı. Sonlarda Galatasaray Seri’nin penaltısı ile farkı bire indirse de Kuzeyin Kralı Sorloth son sözü söyledi ve altın değerinde bir 3 puan ile döndü Trabzonspor. Gerek Kamil Ahmet’in Pereira’yı aratmayan performansı gerek Abdulkadir Parmak’ın büyük maç oyunculuğu önemli faktördü. Fakat sahanın Trabzonspor adına en kötüsü Hüseyin Türkmen idi. Geçen seneden git gide daha aşağı giden Hüseyin adına endişeliyim. Zira şu an, onu geçen sene Ozan Kabak ile kıyasladığımızı anımsadığımızda utanıyorsak, bunu sorgulamalı..

İnatsa İnat

En önemli eşik aşıldı belki de. Belli ki inat ettiler, pes de etmeyecekler. O zaman buradan sonra yapılması gereken, güçlü bir inanç ve hırs ile Başakşehir’e bakmadan kalan 4 maçı da kazanmak. Sonrasında ne olup biteceğini hep birlikte göreceğiz.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.