sanalbasin.com üyesidir

Beyaz Sayfa Açma Zamanı…

Alanyaspor deplasmanına takımın başında İhsan Derelioğlu ile çıktı Trabzonspor. Rakip Alanya olduğundan hocanın kadro seçimi büyük merak konusuydu. İhsan Hoca, “Olağanüstü dönemler olağanüstü kararlar gerektirir.” demiş olacak ki radikal bir 11 sürdü sahaya. Baker, Afobe ve Marlon’a kesik atmaktan ziyade Alanyaspor’un temposuna karşılık verebilecek bir koşucu bir takımla çıktı. Özgün ve basit bir panzehir.

Belki de bu sebepten ötürü topa büyük oranda hakim olsa da sezon başından itibaren en az pozisyona girdiği maçlardan birini oynadı Alanyaspor. Trabzonspor ise Nwakaeme yokluğunda, Abdülkadir’in formsuzluğuna rağmen Djaniny ve Ekuban ile zaman zaman fırsatlar yakaladı fakat değerlendiremedi. İkinci yarı başında Caulker ile erken bir gol bularak öne geçti Alanyaspor. Kritik mesele Trabzonspor’un geçen maçlardaki gibi gol yedikten sonra kırılmaya uğrayıp uğramayacağıydı. Fakat çok geçmeden Trabzonspor yakaladığı fırsatı kaçırmadı ve 1-1’e getirdi skoru ve maç böyle bitti. Özellikle dakika 70’ten sonra maçı kontrol etme ve yönlendirme fırsatı birkaç kez gelmişti İhsan Hoca’nın ayağına ama hoca 11 belirlemedeki kadar radikal davranmadı ve genel anlamda skora razı oldu. Bu süreçte gösterdiğin emek için teşekkürler İhsan Derelioğlu.

Maçın başlı başına en önemli mevzusu 37’lik Joao Pereira idi. Eddie Newton onu pek düşünmedi fakat İhsan Hoca, bu maçta orta sahanın göbeğinde ona yer verdi. Alanyaspor ile hem psikolojik alanda, hem sahada oyunun her iki yönünde, 90 dakika boyunca kora kor bir şekilde, kaptana yaraşır bir şekilde mücadele etti.

Yeni bir beyaz sayfa açma vakti. Milli ara ile birlikte artık Abdullah Avcı dönemi başlıyor. Öncelikle ilk yapılması gereken şey; hocanın doğru şekilde takdim edilmesi ve “Newton ile devam” sürecinde ne yaşandıysa tam tersinin yapılarak ne planlandığının camiaya doğru şekilde deklere edilmesi. Zira Abdullah Hoca’nın bu tip konular yüzünden olası bir yıpranma yaşaması yönetimin de süresini git gide eritir. Dilerim Abdullah Hoca da son görevi Beşiktaş’ta yaşadığı saha içi ve saha dışı sorunları yaşamaz ve başarılı olur…  

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.