sanalbasin.com üyesidir

Beşi Bir Yerde!

Yüksek tempoda oynanmış Fenerbahçe maçından sonra kupada Erzurumspor ile oynamak biraz yorucu olabilirdi Trabzonspor için. Fakat teknik direktör Hüseyin Çimşir sahaya çıkarttığı 11'le ilk maçta skor avantajını almak istediğini net bir biçimde gösterdi. Zira Erzurum’da rövanşın çok çetin geçeceği gibi dönüşünde de lig lideri Sivasspor’u ağırlamak epey bir zorlanmasına neden olabilir takımın. Bu açıdan sahaya çıkan kadro son derece makuldü.

Guilherme, sonradan dâhil olduğu Fenerbahçe maçında bıraktığı izlenimin rastlantı olmadığını, burada oynamayı gerçekten çok isteyerek geldiğini bu maçta da, hem oynadığı oyun hem de vücut diliyle net bir şekilde gösterdi. Devre arası gelen oyuncuların genelde geldikleri şehre, takıma ve takım oyununa adaptasyon konusunda sorun yaşaması muhtemeldir. Fakat ne Ndiaye’nin ne de Guilherme’nin böyle bir sorun yaşamaması, iş ahlaklarının üst düzey olması kadar kulüpte oluşan zeminin de ne kadar faydalı olduğunun önemli bir göstergesi.

Kuzeyin Kralı Sorloth’un gollerine devam etmesi, yok yere aldığı ve kaldırılmayan cezası nedeniyle Fenerbahçe maçında oynayamayan Nwakaeme'nin, Sturridge, Ndiaye ve Guilherme ile sahada gole sürekli yakın olan bir Trabzonspor vardı. Seyir zevki yüksek 5 gollü bir resital sundu izleyenlerine. Ligde süre almayan Abdulkadir, Kamil Ahmet, Hosseini gibi isimlerin de bu maçta süre alması maç kondisyonlarını yerinde tutmak açısından önemli bir etkendi. Skoru bulduktan sonra hem oyunu tutmaya hem de maç kondisyonlarını yukarda tutmak amacıyla Doğan, Ekuban ve Bilal hamlelerini yaptı Hüseyin Hoca. Özellikle son 90 dakikasına Eylül 29’da, son maçına da Kasım 24’te yalnızca 16 dakikalığına çıkmış Bilal’in durumunu görmek epey iyi oldu. Kondisyonuna bağlı form düşüklüğü göze çarpan Bilal de zamanla kadroya dâhil olup takıma katkı vermesi muhtemel isimlerden.

Ligde oynayacağı zorlu Gençlerbirliği deplasmanı öncesi Erzurum maçında böyle şaşalı bir galibiyet hem skor avantajı elde etmek hem kondisyonları yukarda tutmak hem de moral kazanmak açısından son derece büyük kazanım olmuş oldu Trabzonspor için. Ayrıca Hüseyin Hoca’nın da takımın başında bir ivme yakaladığını görmek de bizler açısından büyük kazanım oldu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.