sanalbasin.com üyesidir

Başkent’te Horon Bir Başka!

Milli araya Alanyaspor galibiyetiyle giren Trabzonspor, Başkent’e moralli geldi. Stoperdeki Hüseyin-Campi ikilisini bozmayan Ünal Karaman, Alanyaspor maçında savunma önünde verim aldığı Hosseini’yi de Abdulkadir’in yokluğunda o bölgede kullanmaya devam etti. Ev sahibi Ankaragücü maça gayet açık bir oyun ile başladı. İlerde pres yapan, topu kazandığında geniş alanda hücum etmeye çalışan bir takım görüntüsü verseler de takım boyunun epey bir uzun olması büyük bir zaaf oluşturdu. Rakibinin bu denli açık oynaması kuşkusuz Trabzonspor adına maçın rahat geçeceğinin bir göstergesiydi. Sakatlıktan dönen Obi Mikel’in performansı merak ediliyordu ki, tecrübeli orta saha adeta bir ‘Usta’ edasıyla maç boyu Trabzonspor’un ataklarını şekillendirdi ve olmadığı maçlar için de ah vah ettirdi.

Bir anlık savunma hatasından zekice faydalanan Kuzeyin Kralı Sorloth takımını 1-0 öne geçirerek maçın gidişatını az buçuk belli etti. Attığı gol haricinde de gayet temiz ve inatçı bir oyun ortaya koyan Norveçli, dosta güven düşmana korku saldı desek yeridir. Golden sonra çok daha sakin ve ne yaptığını bilen bir görüntü veren Trabzonspor epey pozisyon bulsa da çok cömert davrandı. İlk yarının sonunda rakibi 10 kişi kaldı kalmasına fakat bazen rakibin eksik kalması sizin de planınızı etkileyebilir. Bu ihtimale karşın maçın geri kalanı çokça rahat oynadı Ünal Karaman’ın öğrencileri.

İkinci yarı başında Yusuf Sarı sahadaki istekli ve güzel oyununu şık bir golle süsledi fakat golden daha önemlisi, Yusuf bugün geçmişteki maçlara nazaran daha basit oynayan ve takımla hareket eden bir oyun görüntüsü vererek gelişim kaydettiğini gösterdi. O golün asistini yapan Nwakaeme de mükâfatını Pereira’nın ayağından aldı ve maçın fişini çekti.

Teknik direktör Karaman, kritik Galatasaray maçı öncesi kart sınırındaki üç ismi Sosa, Hosseini ve Nwakaeme’yi kenara alarak günün sıkıntısız kapanmasını sağladı. Çıkan bu futbolcuların yerine Fıratcan, Cafer ve Doğan hamlesi yapıldı. Yalan yok maç başından itibaren bir Avdijaj beklentisi vardı içimde fakat görülen o ki Karaman, forma adaleti konusunda diğer oyuncularına haksızlık etmedi. Epeydir beklenen Cafer Tosun’un bugün, süre aldığı bölümde yaptığı olumlu işler kendisi ve takımı adına çok kıymetliydi. Dilerim ilerleyen dönemlerde bulacağı fırsatları çok daha iyi bir biçimde değerlendirerek bu takımın bir parçası olur. Öte yandan Campi’nin hem bireysel performansı hem de Hüseyin ile olan uyumu takdire şayandı.

Soğuk bir Ankara deplasmanından, Galatasaray maçı öncesi güzel kazanımlarla birlikte kazasız belasız çıkan Trabzonspor, bugün rakibi tarafından çok zorlanmasa da sezon başından beri tam kadro olamamasına karşın gösterdiği özveri ve oynadığı futbol ile herkes tarafından saygı duyulan bir takım kimliğine büründü. Bakalım, bugün Başkent’teki horon haftaya Trabzon’a da taşınacak mı?

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.