sanalbasin.com üyesidir

Bariyerlerin Arkasından!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan 'ın nikah şahitliğinde, İstanbul Haliç Kongre Merkezi ’nde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan ’ın oğlunun nikahına gittik. X-ray' dan geçerek ve tek tek aranarak nikah salonuna girdik. Ancak ilk üç sırada oturan bürokratların arkasındaki polis bariyerleri aşamadık. Sen bu nikaha davetli gideceksin, üç ayrı noktada tek tek aranacaksın ve bariyerlerin arkasında kalacaksın. Olacak iş değil ancak güvenlik deyip geçtik.

Nikaha Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay , Cumhurbaşkanı YİK Üyeleri İsmail Karaman ve Bülent Arınç , TBMM Başkan Vekili Celal Adan , İçişleri Bakanı Süleyman Soylu , Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum , Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar , Sanayii ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank , Hazine ve Maliye Bakanı Bakanı Berat Albayrak, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk , Kültür ve Turizm Bakanı Mustafa Ersoy, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya katılırken Trabzon Milletvekillerinin hiçbirinin katılmaması dikkatimizi çekti. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu , Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güner ve bazı ilçelerimizin belediye başkanları katılırken, nikah töreninde en fazla dikkatimizi çeken isim ise eski TBMM Başkanı son Başbakan Binali Yıldırım oldu. Sade bir vatandaş gibi gelen Yıldırım hediyesini takıp plartformdan inerken düşme tehlikesi geçirince korumaların desteği ile ayakta kalabildi.

Bakan Turhan Karayolları Genel Müdürlüğü tarihinde Genel Müdürlük koltuğunda en uzun oturan isim olması sebebiyle olacak ki tüm eski ve yeni mesai arkadaşlarının yanı sıra Nihat Özdemir , Mehmet Cengiz , Cemal Kalyoncu , Nail Olpak gibi çok önemli müteahhitlerde bariyerin önünde yerlerini almışlardı. Bariyerin arkasındakiler ve biz eski dostumuz Bakan Turhan’ın elini salonundan çıkarken sıkma fırsatını yakaladığımız için yine de mutluyuz. Genç çifte ömür boyu mutluluklar dileriz.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.