sanalbasin.com üyesidir

Balık Baştan Kokar!

Trabzonspor elindeki dar kadroyla sahaya favori olmayarak çıktı elbette. Fakat sahada tıpkı Başakşehir maçında olduğu gibi 0-0’ı çok doğru oynayan bir Trabzonspor vardı. Özellikle rakibin Gustavo, Sosa, Ozan orta sahasını Kamil, Baker ve Flavio ile karşılayıp ufacık bir alan bile bırakmayarak Fenerbahçe’yi kenar ortalarına zorladı. Pelkas ve Valencia’yı biraz daha içe yaklaştırarak ağırlıkla Caner’in tarafından serseri ortalar denedi fakat merkezde kalabalık olan Trabzonspor savunması gelen topları doğru şekilde karşıladı ve Fenerbahçe’yi kitledi. Zira kenar ortalarında bireysel hata olmadıkça Samatta ve Valencia hava toplarında pek etkili olmayan oyuncular.

Bu tür denemelerin dönüşünde de Afobe, Abdülkadir ve Nwakaeme gibi geniş alan seven futbolcularıyla hızlı çıkarak gol arama gibi bir düşüncesi vardı Newton’ın. Buraya kadar gayet tutarlı ve neredeyse kusursuz plan. Bireysel bir hata sonucunda da istediği boşluğu bulan Afobe sonuca gitmesini bildi nitekim.

İkinci yarı Cisse – Sosa değişikliği ile Pelkas’ı ana mevkisi orta sahaya, Samatta’yı sola ve Cisse’yi en uca konumlandırarak oyunu doğru okuduğunu gösterdi Erol Bulut. Fakat ilk yarı bu kadar doğru oynamış Trabzonspor’un istemeyeceği türden bir senaryo gelişti ve takım ne olduğunu bile anlamadan skoru 2-1’e getirdi Fenerbahçe. Buradan sonra kenarda Newton’ın tıpkı Başakşehir maçında olduğu gibi hamle gücünün zayıf olması Trabzonspor’un reaksiyon verememesi ve kırılganlığıyla maçı koparttı Fenerbahçe.

Gelelim asıl mevzuya; bugün Trabzonspor zaten maçın favorisi değildi, muhtemelen Newton’ı da göndereceksiniz. Çünkü hatayı kendinizde aramak, özeleştiri yapmak yerine kolay olanı seçerek hep başkasını sorumlu tuttunuz. Özlemek çok acı bir histir bilmem bilir misiniz? Ben çok özlüyorum birkaç yıl öncesini. Camiaya olanı gösterdiğiniz, samimi ve şeffaf olduğunuz vakitleri. En kötüsü de ne biliyor musunuz? Siz yine bildiğinizi okumaya devam edecek ve hiç eskisi gibi olmayacaksınız. Siz dümeni kaybettiniz efendiler, pusulanız şaştı. Bu işin el birliğiyle olabilecek bir şey olduğunu anlamak yerine hikmeti yalnız kendinizde sandınız. Bugün gelinen noktada tek suçlu sizsiniz, hırslarınız, egolarınız, kibriniz. Şampiyonluğa oynayacağız deyip baştan aşağı değiştirdiğiniz, menajerler ile kurduğunuz kadro ve arkasında duramayacağınız hoca kararınız sizi buraya getirdi. Balık kokmaya baştan başlar derler de bu balık kokmayı geçti, çürümeye başladı haberiniz olsun…

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.