sanalbasin.com üyesidir

Avcı Etkisi

Avcı Etkisi

Karagümrük’ten alınan kritik üç puanı daha da kıymetli hale getirmek için Göztepe’yi ağırladı Trabzonspor. Abdülkadir Ömür’ü ilk 11’e tekrar döndüren Abdullah Avcı, Flavio’ya kesik attı. Sezon başından beri formsuz Parmak’ın yerine, kendi döneminde 11’de süre verdiği her maçta üzerine düşeni yapan, mücadele eden, orta sahaya dinamizm katan Flavio’nun kesilmesi, takım içi siyasetin, dengelerin gözetildiğinin açık göstergesidir. Hocanın denge gözetmesi pek tabii anlaşılabilir fakat Flavio’ya yapılan forma adaleti anlamında yakışmadı.

Maçın ilk 15 dakikalık bölümünde tamamıyla topun arkasında 3.bölgede, bloklar arası boşluk vermeden bekleyen bir Göztepe vardı ki bu kilidi açabilmenin zorluğu sebebiyle 15.dakika sonunda topu tamamıyla olmasa da kısmen Göztepe’ye bıraktı Avcı’nın takımı. Buradan sonra da kazanılan toplarla çok daha rahat kaleye hücum edilebildi. Çok geçmeden de Djaniny’nin aslan payına sahip olduğu pozisyonda Ekuban ile golü buldu Trabzonspor. İlk yarı sonuna gelindiğinde yüksek pas sayısına ve başarılı bir orana sahipti takım. Bu hem özgüvenin hem de kontrole sahip olunduğunun göstergesiydi, nitekim maç boyunca bu durum devam etti.

İkinci yarı hem oyunu istediği gibi yönlendirebilen hem de ciddi pozisyonlar bulan bir takım vardı. Fakat en ciddi kısım, ileri dörtlüsü ile tehlikeli görünen İlhan Palut’un takımına karşı tek ciddi pozisyonu 91.dakikada verdi Trabzonspor. Bu, Abdullah Hoca’nın ilk günden itibaren üzerinde durduğu takım savunmasının ne kadar önemli olduğunu bir kere daha göstermiş oldu. Hugo’nun yokluğunda Karagümrük maçında olduğu gibi iyi bir performans sergileyen Hosseini bir kere daha rotasyondaki önemini göstermiş oldu.

Gelinen noktada Trabzonspor hem transfer dönemi hem de bay haftasına girerken önemli bir 3 puanı daha cebine koydu. Berat Özdemir transferinde olduğu gibi diğer hamleler de olabildiğince çabuk bitirilebilirse Abdullah Hocanın eli bir o kadar güçlenmiş olacak. Oradan sonra Avcı etkisini bugünden çok daha net göreceğiz.

 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.